SPIN

Operetka „Księżniczka Czardasza”

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 listopada 2015, 10:06 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 19 listopada (czwartek) o godz. 18.00 na operetkę „Księżniczka Czardasza” w ramach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja”.

Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra).

Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés „Orpheum” Sylvą, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na małżeństwo, tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką Stasi. Pojawiają się też birbanci Boni i Feri. Ten pierwszy pokazuje Sylvii zawiadomienie o oficjalnych zaręczynach Edwina z hrabianką Stasi. Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona… Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów… Wydarzenia zdają się przybierać sensacyjny obrót, a wszystko po to, aby w finale mogło zabrzmieć wspólne – Kochaj mnie!

Obsada ogólna
Sylva: Renata Drozd, Dorota Laskowiecka
Boni: Grzegorz Piotr Kołodziej, Jarosław Cisowski, Andrzej Wiśniewski
Feri: Patrycjusz Sokołowski, Grzegorz Szostak
Edwin: Andrzej Wiśniewski, Tomasz Janczak
Stasi: Małgorzata Rapa Rohnsdorf: Marcin Żychowski
Książę Leopold: Marian Josicz Księżna
Anhilda: Krystyna Szydłowska
Kisz: Paweł StanisławWrona, Janusz Wlizło
Aranka: Agnieszka Kurkówna
Ambasador: Andrzej Sikora
Miksa: Tomasz Głębocki

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.