SPIN

OCZAMI KOBIET: „Moja matka”

Aneta Borkowska wtorek, 24 listopada 2015, 19:56 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 2 grudnia (środa) na kolejną odsłonę cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem miłośnicy kina będą mogli zobaczyć dramat „Moja matka”.

Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor (John Turturro) w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem, odtwarzającym w jej filmie główną rolę. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować? Jak odnaleźć sens, wewnętrzną siłę i radość?

reżyseria: Nanni Moretti,
scenariusz: Nanni Moretti, Francesco Piccolo, Valia Santella,
aktorzy: Margherita Buy, John Turturro, Giulia Lazzarini,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Francja, Niemcy, Włochy,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 102 minuty,

Przed nami MIKOŁAJKOWE wydanie Oczami Kobiet, które uświetni pokaz mody najnowszej kolekcji autorstwa Zyty Ptak. Pokaz skierowany jest do kobiet lubiących stonowane kolory oraz minimalizm w wersji luksusowej. Nie obędzie się bez nuty ekstrawagancji. Zaprezentowane zostaną sukienki, kombinezony i płaszcze. Wyglądem modelek zajmie się Nadia Niewolewska. Efekty jej pracy będzie można oglądać już od 18.30 w foyer kina. Wśród pań, które tego wieczoru będą na pokazie filmu i kolekcji wylosujemy atrakcyjną nagrodę. Utalentowana Zyta Ptak dla zwyciężczyni – nieodpłatnie zaprojektuje i uszyje sukienkę.

Partnerem wieczoru będzie Piekarnia Ratuszowa Radzikowscy. Jest to jedyna, przedwojenna i najstarsza piekarnia prowadzona nieprzerwanie od 1930 roku – obecnie przez trzecie pokolenie. Zapach wypiekanego chleba i słodkości unosi się w samym sercu starego centrum Siedlec, przy ulicy Piłsudskiego 12, obok zabytkowego ratusza zwanego „ Jackiem”. Widzowie w oczekiwaniu na seans będą kosztować wyjątkowych wypieków.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.