SPIN

Gwiazdka Mikołaja, czyli Mikołaj dla wszystkich

Aneta Borkowska wtorek, 1 grudnia 2015, 09:27 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mikolaj caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 5 grudnia (sobota) o godz. 11. do Sali „Podlasie” na „Gwiazdkę Mikołaja, czyli Mikołaj dla wszystkich”. Wstęp bezpłatny – ilość miejsc ograniczona.

Wszystkie dzieci, które przyjdą tego dnia do Sali widowiskowej „Podlasie” MOK spędzą mikołajki z Panią Reniferek z Klubu Czerwonego Noska, która przygotowała program artystyczno-animacyjny stworzony specjalnie dla najmłodszych widzów.

Klub Czerwonego Noska wywodzi się z koncertów dla dzieci z warsztatów muzycznych i różnych działań plastycznych, które edukują najmłodszych. Kolejnym artystą, który wystąpi na mikołajkowej scenie będzie Mistrz Iluzji – Pan Ząbek – postać satyryczna z absurdalnym poczuciem humoru z pogranicza groteski. W przedziwnej fryzurze i ze złotymi zębami potrafi rozśmieszyć do łez, by za chwilę zaskoczyć dreszczykiem grozy. Śmieszny magik czy może czarujący klaun? Postać Pana Ząbka umiejętnie łączy obie te konwencje. Wygłupy klauna pobudzają ciało i emocje, a popisy magika duszę i wiarę w magię. Z połączenia tych dwóch składników powstaje niezapomniane widowisko Pana Ząbka, w którym każdy z młodych widzów znajdzie coś dla siebie.

Na finał tegorocznej Gwiazdki Mikołaja będzie można wysłuchać koncertu Bożonarodzeniowego Małej Orkiestry Dni Naszych „Mikołaju przybywaj!”. Zespół opowie o Betlejem, o tym skąd pochodzi Mikołaj, o choince. Wspólnie z dziećmi odpowie na pytanie: po co nam Boże Narodzenie? Przygotowanych przez zespół program to nieustająca interakcja z dziećmi, które biorą żywy udział w śpiewaniu, konkursach i dialogach z artystami. Jest to edukacja przez uśmiech, humor i zabawę, pozbawiona nudy i sztampy. Pomysłodawcą i twórcą scenariuszy spektakli oraz wszystkich piosenek jest Jerzy Kobyliński, którego wieloletnie doświadczenie w pracy estradowej z dziećmi gwarantuje profesjonalny poziom wykonawczy i edukacyjny.

Tego dnia czeka nas wiele rozrywki, radości i dobrej zabawy a wszystko w mikołajkowym, przedświątecznym nastroju!

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.