SPIN

Wystawa poplenerowa „Sierpc 2015”

Aneta Borkowska wtorek, 1 grudnia 2015, 09:21 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

plakat_wystawa_caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 3 grudnia (czwartek) o godz. 18. do Małej Galerii Sztuki na poplenerową wystawę XXII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego Sierpc 2015. Wystawa czynna będzie do 31 grudnia.  

Wystawa prezentuje efekty tegorocznego pleneru plastycznego w Sierpcu – kolejnego spotkania artystów, którzy do miasta przyjeżdżają od ponad dwudziestu lat. Niektórzy po raz kolejny, inni po raz pierwszy ciekawi regionu, miasta, ludzi. Przyjechali z różnych stron kraju: z  Poznania, Zielonej Góry, Opola, Grudziądza, Brzegu, Warszawy, Płocka, Rypina, Gostynina i Siedlec.

Wszystkich zauroczyło piękno mazowieckiej równiny, sierpeckie uliczki, kościoły i niepowtarzalne pejzaże skansenu. To właśnie tam chodzili malować nieomal codziennie, zachłannie uwieczniając na płótnie te niezwykle urokliwe miejsca.

Wieczorami spotykali się w pracowni i pracując dyskutowali o sztuce i życiu. Niezwykle malownicze opowieści stawały się czasami inspiracją do namalowania obrazu, akwarelki, zrobienia rysunku. Nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie, które zaowocowały wymianą artystycznych spostrzeżeń i doświadczeń. Odwiedzali ich miejscowi twórcy, z ochotą służąc informacjami gdzie warto pojechać, co zobaczyć. Opowiadali o rodzinnym mieście, wspominali poprzednie plenery, podpatrywali warsztat, pytali o techniczne detale sztuk plastycznych.

Powstały przepiękne obrazy, rzeźby, fotografie stanowiące niezwykłą artystyczną dokumentację miejsc, które często przemijają  wraz z upływającym czasem. Uwiecznione na płótnie żyją nadal „ocalone od zapomnienia”, cieszą nasze oczy, radują serce i pozwalają pamiętać.

tekst: Komisarz Pleneru- Bożena Ilska /  reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.