SPIN

Wystawa malarstwa Haliny Budziszewskiej

Aneta Borkowska sobota, 2 stycznia 2016, 11:39 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 8 stycznia o godz. 18. do Galerii Teatralnej na otwarcie wystawy malarstwa Haliny Budziszewskiej.

HALINA BUDZISZEWSKA urodziła się w Bronisławowie Małym na Lubelszczyźnie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1979 roku mieszka i pracuje w Siedlcach. Przez wiele lat kierowała siedleckim Biurem Wystaw Artystycznych. Obecnie pracuje w dziale sztuki Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Uprawia malarstwo olejne i akwarele. Maluje nastrojowe pejzaże nasycone urodą Podlasia, poetyckie kompozycje z motywem strachów na wróble, samotne drzewa a jej ulubione motywy to ogrody i bukiety. To właśnie im od kilku lat poświęca najwięcej uwagi. Uroda podlaskich łąk, pól i ogrodów jest inspiracją do wielu jej obrazów. Z natury czerpie radość, energię, natchnienie…

Uczestniczyła w wielu wystawach i plenerach o różnym zasięgu. Prezentowała swoje prace w Polsce, Grecji, Kanadzie, Macedonii, Niemczech, Rosji i Słowacji. Za działalność twórczą oraz popularyzację sztuki, na wniosek Siedleckiego Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „BRAMA”, została uhonorowana Nagrodą Siedleckiego Towarzystwa Naukowego Złoty Jacek – 2007 r. i Nagrodą Prezydenta Miasta Siedlce Wawrzyn Siedlecki – 2012 r.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.