SPIN

Wieczór poezji autorstwa Urszuli Tom

Aneta Borkowska piątek, 5 lutego 2016, 20:41 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

urszula_tom_tango caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 16 lutego (wtorek) o godz. 18. do Sali Białej na wieczór poezji autorstwa Urszuli Tom z „serduszkiem” i muzyczną niespodzianką „Tango o zmierzchu”.

Urszula Tom (pseudonim literacki) – poetka urodzona pod znakiem Wagi na Ziemi Podlaskiej. Rodowita siedlczanka, długoletni pracownik Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Studia magisterskie z pedagogiki, podyplomowe z kulturoznawstwa. Wielokrotna zdobywczyni nagród literackich zarówno w poezji jak i prozie. Ma w swoim dorobku ponad pięćdziesiąt publikacji: w materiałach pokonferencyjnych (z takich dziedzin jak kultura, język polski, historia), periodykach, antologiach, pokłosiach konkursów, wyborach wierszy, prasie.

Jej poezja jest bardzo kobieca, zmysłowa, subtelna i zarazem odważna. Jej świat przyrody zachwyca głębią barw i dźwięków, jest żywy, pełen zgody i harmonii, a jednocześnie tajemniczy z ładunkiem uczuć i emocji. Poetka w sposób spontaniczny wyraża zachwyt nad urokami życia; pogodzona z jego przemijaniem podkreśla wartość przyjaźni, kocha co dobre, piękne i święte. Język, jakiego używa, zarówno w wierszach jak i opowiadaniach, osadzony jest w polszczyźnie zastanej i ma charakterystyczny rys. Zwykle na wziętym z otoczenia detalu buduje obraz, który jest nosicielem dyskursu poetyckiego, tego więc, co artysta chce powiedzieć o sobie, o Bogu, o relacjach międzyludzkich czy świecie przyrody.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.