SPIN

Koncert zespołu Happysad. Gość: OCN

Aneta Borkowska środa, 17 lutego 2016, 11:14 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

happy1

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 5 marca o godz. 19. do Sali Widowiskowej „Podlasie” na koncert zespołu Happysad. Gość: OCN

Happysad jest zespołem rockowym, założonym w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, które sprzedają bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie około 1000 koncertów w całym kraju, 5 płyt złotych i 2 platynowe oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

Najnowsza historia zespołu to dwupłytowe jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

Kolejne wydawnictwo nosi nazwę „Ciepło/Zimno” i znajduje się na nim 12 piosenek plus ukryty utwór „Stare miasto”. Autorem okładki płyty jest rysownik Dawid Ryski. Premiera płyty miała miejsce 5 września 2012 r. i już w pierwszym tygodniu zawitała na pierwsze miejsce OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Album ma status złotej płyty.

4 grudnia 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywcy Złotego Bączka – w 2013 roku.

W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, we współpracy z którym nagrał album „Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 r. zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status złotej płyty.

Skład zespołu:
Kuba Kawalec – wokal, gitara
Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, wokal
Artur Telka – bas
Jarek Dubiński – Dubin – perkusja
gościnnie na koncertach:
Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal
Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe

Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.