SPIN

Spektakl Teatru Es „Dzień Drugi”

Aneta Borkowska poniedziałek, 7 marca 2016, 09:47 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

dzien-drugi_caly

We wtorek (15 marca) o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl Teatru Es „Dzień Drugi” wg scenariusza i w reżyserii Waldemara Koperkiewicza, na motywach książki i audycji radiowych „Dzień Drugi. Prawda Jedyna” Grzegorza Skwarka.

W spektaklu udział biorą: Ania Broda – śpiew, Iwona Sojka – kemancze, oktawki, które wykonają pieśni wielkopostne z XVI i XVII wieku oraz aktorzy Teatru Es – Anna Kasjaniuk, Paweł Skolimowski, Robert Protasewicz, Maciej Czapski, Paweł Kryszczuk. „Dzień Drugi” to spektakl pasyjny ukazujący refleksje, przemyślenia współczesnego człowieka na temat wiary, zwątpienia, miejsca Jezusa w naszym codziennym życiu. Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów multimedialnych oraz klimatyczna muzyka.

Jest taki dzień
Gdy świat zamienia się
W wielkie oczekiwanie
Na cud…
Czy znów się zdarzy?
Czy przyniesie nadzieję?
Da ufność w sens ludzkiego życia?
Dzień Drugi Wielka Cisza
Wielkie Oczekiwania

Dużą wartością przedstawienia jest współczesny język narracji, stylem przypominający współczesne reportaże z miejsc akcji. Widz może odnosić wrażenie, że czas między śmiercią Chrystusa, a Zmartwychwstaniem stanął w miejscu, a odradza się w każdy Wielki Tydzień. Ludzki strach i zwątpienie apostołów będących świadkami Jego kaźni, a niewiedzących o zmartwychwstaniu – dla nas, już wiedzą, jest wielkim i radosnym oczekiwaniem na dzień trzeci.

Spektakle dla szkół wystawione zostaną 15 marca o godz. 9:00 i 11:00. Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.