SPIN

Koncert kwartetu klarnetowego Poco Leggero

Aneta Borkowska sobota, 9 kwietnia 2016, 15:08 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

kwartet klarnetowy caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 17 kwietnia (niedziela) o godz. 17. do Sali Białej na koncert kwartetu klarnetowego Poco Leggero z cyklu Niedzielny Salon Muzyczny.

Kwartet klarnetowy Poco Leggero tworzą 4 indywidualności artystyczne – Adrian Janda, Bogdan Kraski, Anna Kalska, Leszek Pietroń, które połączyła chęć dzielenia się ze słuchaczami muzyką różnych stylów w innej, lżejszej formie. Nazwę zespołu Poco Leggero można przetłumaczyć jako „nieco lżej” i oddaje ona charakter muzyki wykonywanej przez artystów. To także swoiste „perskie oko” puszczone w stronę słuchaczy, którzy przyzwyczajeni do „poważnych” wersji utworów odnajdą w wykonywanych przez czwórkę artystów interpretacje rzadko goszczące na estradach koncertowych prezentujące jednocześnie radość muzykowania i niebanalne, frapujące podejście do wykonywanych dzieł.

Na repertuar zespołu składają się utwory skomponowane w różnych okresach historycznych, od baroku do współczesności i należące do różnych typów muzyki: od etnicznej do jazzowej czy od standardów musicalowych po utwory klezmerskie.

Nie znaczy to, że koncert kwartetu to typowy występ według zasady „dla każdego coś miłego”. Szerokie spektrum zainteresowań poszczególnych osobowości muzycznych zespołu świadczy raczej o jego wszechstronności i otwartości na wiele odmiennych rodzajów muzyki. Inną cechą charakterystyczną dla tego zespołu jest niestandardowe podejście do gry na instrumentach. To nie tylko wirtuozeria poszczególnych członków kwartetu, lecz także takie rzadkie techniki gry na instrumentach dętych jak oddech permanentny czy ich traktowanie perkusyjne.

Doskonały kontakt z publicznością, szerokie spektrum repertuarowe oraz wysoki poziom artystyczny są gwarancją wyjątkowych wrażeń podczas występów kwartetu Poco Leggero.

reklama

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.