SPIN

Warsztaty i audycje do CODARTS

Aneta Borkowska sobota, 9 kwietnia 2016, 20:51 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

codarts caly

W dniach od 15 do 17 kwietnia w Siedlcach odbędą się jedyne w Polsce warsztaty i audycje do CODARTS – jednego z najlepszych Uniwersytetów Artystycznych w Europie, który mieści się w Rotterdamie (Holandia).

Od lat castingi do tej szkoły cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem adeptów tańca z całego świata. Ukończenie tej szkoły daje dyplom i tytuł zawodowego tancerza, który honorowany jest w w krajach Unii Europejskiej, USA i Kanadzie. Siedlce znalazły się w gronie takich miast jak Barcelona (Hiszpania), Livorno (Włochy) i Rotterdam (Holandia), w których Uniwersytet Artystyczny CODARTS postanowił w tym roku przeprowadzić swoje audycje w dziedzinie tańca. CODARTS to Uniwersytet Artystyczny na skalę międzynarodową, gdzie kształci się około 1000 studentów z całego świata. Uczelnia oferuje wysoki poziom kształcenia w dziedzinie muzyki, tańca i sztuki cyrkowej. CODARTS przeprowadza kilka przesłuchań każdego roku, zarówno w Holandii, jak i za granicą. Na przesłuchaniach eksperci CODARTS oceniają umiejętności techniczne tancerzy, ich możliwości rozwoju zarówno pod względem technicznym, artystycznym jak i motywacyjnym.

Warsztaty 15 kwietnia (piątek)
Ballet – Keith-Derrick Randolph
Modern Dance Technique & Repertoire – Neel Verdoorn
Floor Technique & Repertoire – Lorand Zachar

Audycje 17 kwietnia (niedziela)
Ballet – Keith-Derrick Randolph
Modern Dance Technique & Repertoire – Neel Verdoorn
Floor Technique & Repertoire – Lorand Zachar
Prezentacje Solo – Kandydaci

codarts_performance

W niedzielę (17 kwietnia) o godz. 17. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl w wykonaniu studentów Uniwersytetu Artystycznego Codarts w Rotterdamie. Spektakl „Talent On The Move 2016” – tworzy fascynująca mieszanka 7 różnorodnych, krótkich utworów ukazująca nie tylko wszechstronne talenty tancerzy, ale też ciekawy program i hipnotyzujący kolaż choreograficznych wizji światowej sławy choreografów.
Grupa najlepszych tancerzy ostatniego roku CODARTS zabierze nas w niecodzienną taneczną podróż do prac stworzonych specjalnie na miarę spektaklu, po zupełnie nowe utwory do istniejącego repertuaru najlepszych choreografów, zaprezentowaną jako intrygujące show.

W tegorocznej odsłonie spektaklu „Talent on the Move” zobaczymy prezentacje z repertuaru takich choreografów jak: Kyle Abraham, Stephen Shropshire, Jiri Kylian, Juanjo Arques, Joerie Dubbe, Amos Ben-Tal, Ton Simons. Obsadę spektaklu stanowi starannie dobrana, międzynarodowa grupa młodych tancerzy, kształconych w kultowym miejscu dla tańca współczesnego – Uniwersytecie Artystycznym CODARTS w Rotterdamie.

Rezerwacje i bilety dostępne są w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.