SPIN

Spektakl „Symetria”

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 09:28 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 23 kwietnia (sobota) o godz. 19. do Sali „Podlasie” na spektakl „Symetria” w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ.

Spektakl Symetria Alternatywnego Teatru Tańca LUZ to wielopłaszczyznowa próba odpowiedzi na pytanie „Gdzie rodzi się zło?” Symetria jest multidyscyplinarnym spektaklem utrzymanym w konwencji tańca współczesnego, w choreografii Bartka Woszczyńskiego – absolwenta londyńskiej wyższej uczelni The Rambert School, którego choreografie wystawiane były m.in. w Wielkiej Brytanii, Japonii, Kanadzie, Bułgarii i na Białorusi. Muzykę do spektaklu skomponował duet włoskich kompozytorów tworzących pod pseudonimem artystycznym „Atmo”.

Główną inspiracją do spektaklu była szekspirowska historia Makbeta. To odzwierciedlenie tego jak pewne pragnienia oraz ambicje mogą ukształtować naszą osobowość i zmienić nas nie do poznania. Symetria przedstawia żądzę władzy, jako ponadczasowe zjawisko, które nierzadko prowadzi do nieprzewidywalnych, skrajnych oraz niekontrolowanych zachowań. Ukazuje jak jedno przypadkowe zdarzenie potrafi wywołać efekt domina, którego nie sposób zatrzymać. Symetria to refleksja nad współczesnym społeczeństwem i próba znalezienia głównych zasad, które nim rządzą. Zabiera widza w ambiwalentną, artystyczną podróż, w której linia pomiędzy abstrakcją a rzeczywistością zostaje zachwiana, tak samo jak granica pomiędzy dobrem a złem. Pokazuje wiele współczesnych problemów z innej perspektywy, a zamiast osądzać skutki, próbuje zrozumieć przyczyny oraz źródło niektórych czynów i decyzji. Symetria to spektakl, w którym każdy z nas znajdzie cząstkę swojego życia.

Choreografia – Bartek Woszczyński
Muzyka – ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Tancerze: Wiktoria Andrzejczuk, Urszula Jasnowska, Karolina Kasprzykowska, Oliwia Kruczyńska, Maria Łuszczyk, Kinga Mańkowska, Iza Olszewska, Paulina Piechowicz, Julia Poduch, Klaudia Rojek, Anna Solka, Dominika Sznajder, Wiktoria Uziębło, Alicja Wojtowicz
Projekt kostiumów – Joanna Woszczyńska
Reżyseria świateł – Artur Wytrykus

Bilety dostępne w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63. Rezerwacje tel. 25 794 31 03.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.