SPIN

Oczami Kobiet: „Królowa Pustyni”

Aneta Borkowska piątek, 22 kwietnia 2016, 18:01 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 27 kwietnie o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Spotkania Filmowe. Tym razem będzie można zobaczyć film „Królowa Pustyni”.

Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Niezwykła kobieta, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej „zarozumiała pannica z Oxfordu”. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia – poza jednym: miłością.

reżyseria: Werner Herzog,
scenariusz: Werner Herzog,
aktorzy: Nicole Kidman, Robert Pattinson, James Franco,
gatunek: biograficzny/dramat/historyczny,
kraj produkcji: USA, Maroko,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 128 minut,

Wszystkie Panie, które tego wieczoru zechcą spędzić czas w dobrym towarzystwie zapraszamy do foyer kina już od 18.30. Będzie o zdrowiu i ładnym wyglądzie, których źródłem są rośliny Bajkału i Górnego Ałtaju. Syberyjskie Zdrowie tego wieczoru tylko u nas. Właściwości kosmetyków będzie można przetestować na własnej skórze. Wśród widzów, którzy przyjdą tego wieczoru na film rozlosujemy zestawy Syberyjskiego Zdrowia.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.