SPIN

Cztery premiery od jutra w NoveKino

Aneta Borkowska czwartek, 28 kwietnia 2016, 08:13 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na cztery nowości jakie na ekranie już od jutra (29 kwietnia). Na kinomaniaków czekają: dramaty „Bulwar” i „Opiekun”, thriller „Cień” oraz dokument „Scena ciszy”.

– „Bulwar”

Nolan (Robin Williams) i Joy (Kathy Baker) są małżeństwem od wielu lat. Od dawna jednak śpią w osobnych sypialniach, a w ich związku panuje rutyna. Pewnej nocy, wracając z biura, Nolan poznaje młodego chłopaka, który sprzedaje się na ulicy. Kiedy zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu, Joy zauważa, że stopniowo traci kontakt z mężem.

reżyseria: Dito Montiel,
scenariusz: Douglas Soesbe,
aktorzy: Robin Williams, Kathy Baker, Roberto Aguire,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 88 minut,

– „Cień”

Przeszkolony do zabijania z zimną krwią, były żołnierz, niespodziewanie dla samego siebie zakochuje się w żonie milionera (Diane Kruger), którą ma chronić. Czy jest granica, której nawet w imię prawdziwej miłości, przekraczać nie wolno? Czy instynkt, który popycha go do działania, będzie dla niej ratunkiem, czy pułapką? Co jest realnym zagrożeniem, a co jedynie wytworem jego wyobraźni? W filmie znakomita muzyka kultowego zespołu Gesaffelstein i przebojowa Azealia Banks.

reżyseria: Alice Winocour,
scenariusz: Alice Winocour, Jean-Stéphane Bron,
aktorzy: Matthias Schoenaerts, Diane Kruger, Paul Hamy,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Belgia, Francja,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 101 minut,

– „Opiekun”

David jest pielęgniarzem, na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

reżyseria: Michel Franco,
scenariusz: Michel Franco,
aktorzy: Tim Roth, Sarah Sutherland, Robin Bartlett,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 93 minuty,

– „Scena ciszy”

Jak to jest ocaleć ze zbrodni ludobójstwa dokonanej przez brygady śmierci w latach 60. XX wieku w Indonezji? Jakie to uczucie żyć u boku bezkarnych morderców swojego rodzonego brata? Adi Rukun, optyk w średnim wieku, zna odpowiedzi na te pytania. W końcu postanawia skonfrontować się z makabrycznymi czynami oprawców. Podczas badania wzroku proponuje im spojrzenie na przeszłość z innej perspektywy. Reżyser Joshua Oppenheimer wzywa do przełamania ciszy zrodzonej z terroru.

reżyseria: Joshua Oppenheimer,
aktorzy: Adi Rukun, M.Y. Basrun, Inong,
gatunek: dokument,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 98 minut,

reklama / NoveKino

Możliwość komentowania jest wyłączona.