SPIN

Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej – KONCERT LAUREATÓW

Aneta Borkowska piątek, 3 czerwca 2016, 06:40 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 5 czerwca (niedziela) o godz. 15. na XXI Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2016 – KONCERT LAUREATÓW. Amfiteatr MOK.

PIOSENKA

Kategoria ta co roku cieszy się ogromną popularnością. Przesłuchania w tej kategorii odbyły się 13 maja i wzięło w nich udział 25 solistów i 22 zespoły wokalne. Występy oceniało jury w składzie: Iwona Kobylińska, Bożena Daukszo i Łukasz Potera.

W najmłodszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Iga Daniluk z Niepublicznego Przedszkola „Pinokio” w Siedlcach. Wśród dzieci z klas I-III najlepszy okazało się trio wokalne ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Siedlcach w składzie: Daria Wyrozębska, Aleksandra Hawryluk, Milena Jezuit. W kolejnej kategorii klas IV-VI I miejsce zajęła Julia Perz z Centrum Edukacyjnego CSJO w Siedlcach. I miejsce w gronie gimnazjalistów przypadło Wiktorii Mikiciuk z Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Siedlcach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienie przyznano duetowi: Dominice Rucińskiej i Wiktorii Oleksiuk z I Katolickiego LO im. Św. Rodziny w Siedlcach.

TANIEC

10 maja komisja konkursowa w składzie Janusz Litko, Agnieszka Lipińska i Marek Glinka obejrzała 39 prezentacji, w których udział wzięło 975 tancerzy.

W kategorii TANIEC NOWOCZESNY I miejsce wśród przedszkolaków wytańczyło Miejskie Przedszkole Nr 15 w Siedlcach. W kategorii klas I-III i IV-VI zwycięzcami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 11 a w kategorii gimnazja do grona laureatów dołączyło Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Siedlcach wytańczyły I miejsce w kategorii TANIEC INNYCH NARODÓW oraz w kategorii TANIEC POLSKI NARODOWY LUB LUDOWY. W tej ostatniej kategorii tematycznej  i kategorii wiekowej klas I-III na I miejscu uplasowali się tancerze ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Siedlcach.

TEATR

Prezentacje teatralne odbyły się najwcześniej i trwały dwa dni: 21 i 22 kwietnia. Wzięło w nich udział 15 zespołów teatralnych, które oceniało jury w składzie Urszula Gotowicka, Lidia Kargol, Jakub Wons i Ireneusz Parzyszek.

W kategorii przedszkola najlepsze okazała się „Teatralna Piętnastka” z Miejskiego Przedszkola Nr 15 w Siedlcach. Wśród dzieci z klas I-III I miejsce zajęła grupa „Czary-Mary” ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Siedlcach. Wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce przypadło teatrowi „NO NARESZCIE” z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach.

PLASTYKA

Do konkursu plastycznego zgłoszone zostały 83 prace z 12 przedszkoli oraz 97 prac z 13 szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Komisja w składzie: Ireneusz Parzyszek, Sylwia Wasiuk i Andrzej Ruciński nagrodziła I miejscem w kategorii przedszkola Krzysztofa Krasuskiego z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Siedlcach. Wśród uczniów klas I-III najlepsza okazała się Natalia Anusiewicz  ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Siedlcach. W gronie uczestników z klas IV-VI I miejsce zajął Gabriel Ławecki  ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Siedlcach. I miejsce wśród gimnazjalistów zajęła Alicja Augustyniak z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Julia Świerczewska z I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach.

TWÓRCZOŚĆ LITERACKA

Do konkursu w tej kategorii zgłoszonych zostało 19 prac. Komisja w składzie: Agnieszka Osmólska-Ilczuk, Aleksandra Dmowska oraz Krzysztof Tomaszewski postanowiła nagrodzić I miejscem Jarosława Zabuskiego z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.