SPIN

Koncert Magda Navarrete & Caravana Banda

Aneta Borkowska niedziela, 7 sierpnia 2016, 09:16 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 21 sierpnia (niedziela) o godz. 19. na koncert Magda Navarrete & Caravana Banda z cyklu Europejskie Spotkania z Muzyką przy Fontannie (w przypadku złej pogody Sala Biała MOK).

Caravana Banda to wybuchowa mieszanka muzyki europejskiej. Fascynujący gypsy jazz z nutką bałkańskich korzeni oraz tańca i muzyki flamenco z lekko orientalnymi wpływami. Zespół łączy w sobie musicalowy rozmach z niemal „uliczną” energią.

Najpierw czuć energię zespołu, potem słychać melodie z bardzo starego świata: rodem z cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów, rytmu flamenco. Potem energia wije się i łączy z pełnymi przejmujących tekstów i melodii piosenkami, które ten polsko–czeski zespół pisze i wciąż tworzy i komponuje. Caravana Banda to nie tylko chłopaki z trąbami, o nie! To jedna dziewczyna i chłopaki z wielkimi trąbami, gitarą i perkusją oraz niecodzienną ideą muzyczną.

Zespół założony przez Tomasa Prusa – jednego z wokalistów kultowego w Czechach zespołu Vltava i Magdę Navarrete – znaną w Polsce i Ameryce Południowej wokalistkę i tancerkę. Od ponad dwóch lat zespół podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, a teraz także w Brazylii. To orkiestra pełna egzotycznych instrumentów, utalentowanych, ekscentrycznych muzyków. Piosenki zespołu są genialne instrumentalnie, chwytliwe i oryginalnie zaaranżowane. Pojawiają się tam melodie z Polski, Czech, Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii, a nawet Brazylii, z którą zespół ma coraz więcej wspólnego.

Zainteresował się nimi producent – Ale Siqueira, z którym jadą do Sao Paulo w 2016 r. nagrywać swój pierwszy album. No i głos oraz taniec Magdy Navarrete. Z jednej strony śpiewa aksamitne bolera, z drugiej przeszywające nuty flamenco, wydobywa z siebie wiele różnych głosów. Żongluje rytmami, stylami, melodiami, ale ciągle pozostaje wierna swej pasji do muzyki świata. Potrafi trafić na tony niskie i wysokie, nucić przestrzeń między nimi, by za chwilę zaatakować dźwięki z całym swym temperamentem i energią. Cały koncert jest energetycznym i szalonym spektaklem muzycznym.

Skład zespołu:
Magda Navarrete – wokale, taniec, cajon, bęben
Tomas Prusa – aranżacje, saksofon, wokale
Andrzej Lewocki – gitara
Vaclav Kalenda – trąbka
Jakub Masek – euphonium
Jiri Genrt – tuba
Marek Fedor – bombo, cajón

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.