SPIN

Koncert L. A. TRIO Bogdana Hołowni

Aneta Borkowska niedziela, 21 sierpnia 2016, 21:45 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mok

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 11 września (niedziela) o godz. 18. do Sali Białej na koncert L. A. TRIO Bogdana Hołowni „Swing Club na Mazowszu”.

L. A. TRIO Bogdana Hołowni
Bogdan Hołownia /fortepian/
Andrzej „Bruner” Gulczyński /kontrabas/
Grzegorz Daroń /perkusja/

Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. Wystąpią zespoły i wykonawcy, których występy w MIK cieszyły się największą frekwencją: Old Timers, L.A. Trio Bogdana Hołowni, Singin’ Birds. Koncerty poprowadzi inicjator i gospodarz Swing Club – Adam Ferch – zasłużony propagator jazzu, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, w 1954 r. współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

L. A. TRIO powstało w 1994 roku. Gra muzykę w klimacie charakterystycznym dla Zachodniego Wybrzeża USA. Nienagannie elegancka, klarowna, relaksująco–swingująca, unosząca w sobie zapach promenad nadmorskich i dyskretny urok luksusowych nocnych klubów „Miasta Aniołów”. Liderem, a zarazem duszą i natchnieniem, Trio jest Bogdan Hołownia: wybitny pianista, ceniony i lubiany w środowiskach jazzowych po obu stronach oceanu.
Olbrzymia wiedza muzyczna, doświadczenia niezliczonych koncertów oraz natura muzyka ciągle poszukującego nowych dróg, zapewniają mu zasłużenie godne miejsce wśród elity pianistów jazzowych. Na kontrabasie towarzyszy mu Andrzej „Bruner” Gulczyński, niegdyś basista legendarnej „Nocnej Zmiany Bluesa”, obecnie prowadzący własny kwartet jazzowy „Brunerschaft”. Z racji bardzo wysokich umiejętności muzycznych zapraszany do współpracy przez wielu muzyków i zespoły jazzowe. Perkusistą Trio jest Józef Eliasz – niekwestionowany mistrz w swojej profesji, którego kunszt techniczny, niezwykła wrażliwość muzyczna i doświadczenie stawiają w czołówce perkusistów jazzowych. Prowadzi z sukcesami własny big band, będąc jednocześnie właścicielem i animatorem klubu jazzowego Eljazz w Bydgoszczy.
L. A. Trio podczas koncertu wykona polskie przedwojenne przeboje, które stały się niezwykle inspirującym materiałem muzycznym. Zabrzmią one w wersji instrumentalnej w zupełnie nowych aranżacjach.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.