SPIN

Wystawa fotografii Grupy FOTOGRAM „Pilica 2016”

Aneta Borkowska niedziela, 4 września 2016, 10:46 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 września o godz. 18. na poplenerową wystawę fotografii Grupy Twórczej FOTOGRAM „Pilica 2016”. Galeria Fotografii FOKUS MOK, Akademia Sztuk „Piękna 7”.

Prezentowane na wystawie fotografie zostały wykonane podczas XV pleneru Grupy Twórczej FOTOGRAM, który odbył się w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego na przełomie kwietnia i maja. Wzięły w nim udział 22 osoby. Wystawa czynna będzie do 14 października.

Naszą bazą był położony nad Pilicą Sulejów, jedno z najstarszych miast regionu, którego ozdobą jest zespół klasztorny Opactwa Cystersów założonego w roku 1176. Na północ od Sulejowa rozciąga się, utworzony na Pilicy, malowniczy Zalew Sulejowski atrakcyjny dla miłośników sportów wodnych.
Tematami wiodącymi były krajobrazy i przyroda regionu, ale na wystawie można będzie również zobaczyć ciekawe portrety i architekturę. Niewątpliwie największe wrażenie na miłośnikach historii i starej architektury robi Piotrków Trybunalski z przepiękną starówką, będący przed wiekami miastem królewskim. Nie mniej atrakcyjny dla fotografów jest Tomaszów Mazowiecki z Rezerwatem Przyrody „Niebieskie Źródła”, „Grotami Nagórzyckimi” czy Skansenem Rzeki Pilicy. W poszukiwaniu ciekawych tematów do fotografowania uczestnicy pleneru odwiedzili także Spałę, Bełchatów i Łódź.
Pogoda tym razem dopisała i cele organizacji pleneru zostały osiągnięte. Walory przyrodniczo-krajobrazowe i liczne zabytki wiekowych miast sprawiły, że jeszcze długo będziemy wspominać naszą wyprawę nad Pilicę.

Andrzej Ruciński

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.