SPIN

Koncert zespołu Singin Birds

Aneta Borkowska sobota, 24 września 2016, 11:20 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mok

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 16 października o godz. 18. na koncert zespołu Singin Birds w ramach Swing Club na Mazowszu. Sala Biała, ul. Pułaskiego 6.

SINGIN’ BIRDS to pierwszy polski zespół nawiązujący do amerykańskiej tradycji muzycznej z I połowy XX wieku, czyli swingujących grup wokalnych śpiewających w bliskiej harmonii. Ćwierkający w retro stylu zespół tworzy rozśpiewane trio – Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Joanna Czarkowska i Dominika Dulny. O instrumentalną oprawę dbają pianista Marcin Piękos, kontrabasista Jacek Kaliszewski, perkusista Marcin Marcel Piszczorowicz oraz sekcja dęta: trębacz Maurycy Idzikowski i saksofonista Wojciech Psiuk.

SINGIN’ BIRDS dało poznać się szerszej publiczności m. in. dzięki występom w konkursie Debiuty podczas 50. KFPP w Opolu i w półfinale telewizyjnego programu Must Be The Music.

Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach aranżacje i współbrzmienia głosów w ścisłej harmonii stanowią ucztę nawet dla najbardziej wymagają¬cych melomanów. Zespół łączy muzyczny profesjonalizm ze świetną zabawą i humorem, a także oferuje niezwykle różnorodny repertuar od porywającego swingu, przez przekorne country i zabawnego rockandrolla, aż po nastrojo¬we ballady. Tchnie nowe życie w perełki muzyczne, które dawno odeszły już do lamusa, jak i dodaje nutkę czarno-białego smaku do najnowszych hitów, a także tworzy swoje własne, niepowtarzalne piosenki.

Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. Koncerty prowadzi inicjator i gospodarz Swing Club – Adam Ferch – zasłużony propagator jazzu, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, w 1954 r. współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.Jednym z partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w mazowieckiej edycji cyklu w 2016 roku jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Pierwszy koncert w Siedlcach w odbył się 22 maja, wystąpił legendarny zespól jazzu tradycyjnego – Old Timers, kolejny koncert miał miejsce 11 września (L. A. Trio Bogdana Hołowni). Ostatni w tegorocznej edycji cyklu koncert odbędzie się 16 października. Wystąpi Singin’ Birds.

SINGIN’ BIRDS
Joanna Czarkowska – wokal
Dominika Kasprzycka-Gałczyńska – wokal
Dominika Dulny – wokal
Maurycy Idzikowski – trąbka
Wojciech Psiuk – saksofon
Marcin Piękos – fortepian
Jacek Kaliszewski – kontrabas
Marcin 'Marcel’ Piszczorowicz – perkusja
Adam Ferch – prowadzenie koncertu

Koncerty są wspierane finansowo przez Związek Artystów Wykonawców STOART. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.