SPIN

Spektakl „Bajkowe Siedlce – nasza mała ojczyzna”

Aneta Borkowska niedziela, 16 października 2016, 10:15 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

bajkowe-siedlce

W niedzielę (30 października) o godz. 16. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce będzie można zobaczyć spektakl pt. „Bajkowe Siedlce – nasza mała ojczyzna”.

Jest to już kolejne przedstawienie, które artyści Teatru ES przygotowali z myślą o najmłodszych Widzach. Spektakl jest wędrówką po Siedlcach, opisuje historię miasta i zmian jakie się w nim w ostatnich latach dokonały. „…Nasza mała ojczyzna” to lekcja lokalnego patriotyzmu. Przewodnikami po Siedlcach są dwaj główni bohaterowie – Kot Bruno oraz Atanazy przybysz z daleka, obieżyświat, który postanawia zostać w Siedlcach na dłużej. Bo są… piękne.

Autorem specjalnie napisanego na potrzeby spektaklu scenariusza jest Stefan Szulc. Autor znanego już dzieciom i rodzicom tekstu „O piracie Buciorze, który zgubił skarb, a zyskał przyjaciela”. Liczymy na to, że tak jak Pirat Bucior „Bajkowe Siedlce” podbiją serca młodych Widzów. Fabuła jest pełna niespodzianek, interakcji z widzami, wzbogacona piosenkami autora i muzyką Waldemara Koperkiewicza.

Reżyseria: Robert Protasewicz
Muzyka: Waldemar Koperkiewicz, Robert Protasewicz
Obsada: Ula Gotowicka, Maciej Czapski, Robert Protasewicz, Dominik Bobryk, Radosław Pawlik
Kierownik produkcji: Anna Harke

Rezerwacje i bilety dostępne są w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.