SPIN

Podlaski Przełom Bugu 2016

Aneta Borkowska piątek, 18 listopada 2016, 09:20 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 24 listopada o godz. 18. na wernisaż XXI Międzynarodowej Wystawy Fotografii Podlaski Przełom Bugu 2016. Galeria Fotografii FOKUS.

Prezentowane na wystawie prace zostały wykonane podczas pleneru, który odbył się w lipcu w Janowie Podlaskim. Wzięło w nim udział 35 fotografów z Polski i Ukrainy. Organizatorzy starali się zaoferować uczestnikom pleneru całą gamę różnorodnych tematów i form inspiracji twórczej. Niektórzy interesowali się głównie krajobrazami i nieskażoną cywilizacją nadbużańską przyrodą, inni zafascynowani byli niezwykle ciekawym krajobrazem kulturowym.

Dolina Bugu charakteryzuje się dużą różnorodnością biologiczną i kulturową. Bug jest naturalną granicą Polski z Białorusią i Ukrainą. Płynie na obszarze zetknięcia się różnych kultur, tradycji narodowych, obrządków religijnych. Najpiękniejsza jest środkowa część doliny zwana Podlaskim Przełomem Bugu. Od dwudziestu lat, właśnie tam, organizowane są plenery fotograficzne, w celu utrwalenia piękna tej krainy. Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy uczestników pleneru.

Wystawa czynna do 13 stycznia 2017 r.

reklama Fot: Adam Trochimiuk

Możliwość komentowania jest wyłączona.