SPIN

Koncert mikołajkowy Solistów i Orkiestry Wojskowej w Warszawie

Aneta Borkowska niedziela, 27 listopada 2016, 16:07 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

orkiestra-caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 4 grudnia (niedziela) o godz. 18. na koncert mikołajkowy Solistów i Orkiestry Wojskowej w Warszawie. Sala widowiskowa „Podlasie” MOK.

Orkiestra wystąpi pod batutą mjr. Artura Czereszewskiego – Dowódcy Kapelmistrza, laureata wielu konkursów instrumentalnych i kameralnych. Udział solistów: Marty Wiejak oraz Piotra Rafałko w takich utworach jak Wielka sława to żart, Być kobietą czy Słońce Italii to gwarancja niesamowitych przeżyć dla publiczności, zwłaszcza kiedy gra Orkiestra Wojskowa, która bogatym i różnorodny repertuarem, potrafi zachwycić każdą publiczność. Koncert okraszony będzie odmiennym, oryginalnym programem, m.in. z muzyki filmowej, operetkowej oraz rozrywkowej.

Orkiestra Wojskowa w Warszawie jest jedną z najstarszych orkiestr Wojska Polskiego. Możliwości artystyczne orkiestry są bardzo szerokie. Występuje w marszu, daje pokazy parady marszowej, a także prowadzi ożywioną działalność koncertową. W swoim bogatym repertuarze Orkiestra Wojskowa w Warszawie posiada utwory marszowe, opracowania muzyki symfonicznej, dzieła z repertuaru operowego i operetkowego, utwory religijne, a także liczne opracowania standardów muzyki rozrywkowej. Koncertuje w całym składzie osobowym, a także wydzielonymi z orkiestry zespołami muzyki kameralnej. Z orkiestrą występują najlepsi soliści śpiewacy m in. z Teatru Wielkiego w Warszawie, Opery Kameralnej, Opery Nova w Bydgoszczy, Teatrów Muzycznych Poznania, Lublina, muzycy instrumentaliści z polskich orkiestr symfonicznych, a także znani i popularni piosenkarze.

Wstęp na zaproszenia. (do odbioru w MOK przy  ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63)

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.