SPIN

Premiery w NoveKino w grudniu

Aneta Borkowska środa, 30 listopada 2016, 10:21 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w grudniu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

2 grudnia

hiszpanski– „Hiszpański temperament”

Amaia pochodzi z Kraju Basków, nie lubi się stroić a swoim temperamentem mogłaby obdzielić połowę Hiszpanii. Właśnie rzucił ją narzeczony, a do miasta przyjeżdża ojciec by poznać ukochanego córki. Rodzina dla Baska to rzecz święta, dlatego dziewczyna decyduje się na mały przekręt. Poznany na wycieczcie do Sewilli Rafa, rodowity Andaluzyjczyk, czyli największy wróg, wydaje się być najgorszym pomysłem na ratunek. Ale być może najlepszym sposobem na wybrnięcie z tarapatów są kolejne tarapaty? Dzikie historie w hiszpańskim stylu z hiszpańskim charakterem i temperamentem.

reżyseria: Emilio Martinez Lazaro,
scenariusz: Borja Cobeaga, Diego San Jose,
aktorzy: Clara Lago, Dani Rovira, Carmen Machi,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Hiszpania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 98 minut,

paulo– „Paulo Coelho. Niesamowita historia”

Buntownik, wizjoner, gwiazda rocka, ale przede wszystkim: pisarz. Fascynująca historia Paulo Coelho zaczyna się o wiele wcześniej niż wydanie jego pierwszej książki. Już jako młody chłopak wiedział, że chce być pisarzem. Jego młodość przypadła na burzliwe czasy lat 60-tych i 70-tych. Eksperymenty z używkami, wolna miłość, przymusowe wizyty na oddziałach psychiatrycznych, bunt przeciwko władzy i współudział w powstaniu brazylijskiej sceny rock’n’rolla stworzyły człowieka, którego książki pokochał cały świat.

reżyseria: Daniel Augusto,
scenariusz: Carolina Kotscho,
aktorzy: Julio Andrade, Ravel Andrade, Fabiana Gugli,
gatunek: biograficzny/dramat/muzyczny,
kraj produkcji: Brazylia, Hiszpania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 112 minuty,

sully– „Sully”

Historia Chesleya „Sully’ego” Sullenbergera, pilota który wylądował uszkodzonym samolotem pasażerskim na rzece Hudson.

reżyseria: Clint Eastwood,
scenariusz: Todd Komarnicki,
aktorzy: Tom Hanks, Laura Linney, Anna Gunn,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 96 minut,

9 grudnia

fale– „Fale”

Ania i Kasia, siedemnastolatki wchodzące w dorosłość, chcą wybić się z rodzinnego miasta i zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzą, aby zostać zawodowymi fryzjerkami. Póki co odbywają praktyki w niewielkim salonie. Zmiany, o których marzą wymagają wiele wysiłku i rodzą poważny konflikt z otoczeniem. Między dziewczynami rodzi się głęboka więź. Niespodziewanie na drodze Ani staje matka, z którą dziewczyna od lat nie miała kontaktu.

reżyseria: Grzegorz Zariczny,
scenariusz: Grzegorz Zariczny,
aktorzy: Anna Kęsek, Katarzyna Kopeć, Tomasz Schimscheiner,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 78 minut,

firmowa– „Firmowa Gwiazdka”

Gwiazdorska obsada w nieświętej komedii o gwiazdkowej imprezie, na której poczujesz się jak nieboskie stworzenie!
Firmowa impreza gwiazdkowa zwana popularnie „śledzikiem” to nieodłączna część miejskiego rytuału bożonarodzeniowego. Nierzadko dzieją się tam rzeczy, na których widok święty Mikołaj posiwiałby do reszty. Niejeden po takiej imprezie obudził się w miejscu przypominającym stajenkę, niejedna po 9 miesiącach próbowała sobie przypomnieć jak doszło do tego „niepokalanego poczęcia”. Zobaczcie co się stanie, gdy niezapowiedziana firmowa impreza świąteczna wymknie się spod kontroli, śledzik pójdzie na dno, klękające bydlęta przemówią ludzkim głosem, a pracownicy pewnej szanowanej firmy tak przegną choinkę, że igły będą sobie wyjmować z różnych części ciała, aż do Wielkanocy.

reżyseria: Josh Gordon, Will Speck,
scenariusz: Timothy Dowling, Lee Eisenberg, Gene Stupnitsky,
aktorzy: Jennifer Aniston, Jason Bateman, Olivia Munn, T.J. Miller,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

kolekcja– „Kolekcja sukienek”

Osiem kobiet w różnym wieku. Miłość i samotność. Strach. To wszystko zatem, co nas ubiera. Film o tym, że jak człowiek wybiera „pół-życie”, to gnije. Bohaterki filmu „Kolekcja sukienek” są obiektem dziwnego eksperymentu.

reżyseria: Marzena Więcek,
scenariusz: Marzena Więcek, Jacek Kasprzycki,
aktorzy: Ewa Szykulska, Marzena Trybała, Katarzyna Bujakiewicz,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 84 minuty,

15 grudnia

gwiezdne– „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”

Historia grupy rebeliantów zjednoczonych w śmiałej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci.

reżyseria: Gareth Edwards,
scenariusz: Chris Weitz,
aktorzy: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Forest Whitaker,
gatunek: przygodowy/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

23 grudnia

krolowa-sniegu– „Królowa Śniegu 3: Ogień i lód”

Chociaż Królowa Śniegu i samozwańczy Król Śniegu zostali pokonani, Kai i Gerda nie mają powodów do radości. Dziewczynka pragnie odnaleźć ukochanych rodziców, porwanych przez Północny Wiatr. Wspólnie z przyjaciółmi wyrusza na kraniec świata, w pełną niebezpieczeństw wyprawę ratunkową. W trakcie wędrówki bohaterowie natrafiają na artefakt, pochodzący z prastarego królestwa trolli. To legendarny Kamień Ognia i Lodu. Czy jego potężna moc okaże się pomocna w poszukiwaniach rodziców dziewczynki? A może tylko je utrudni i sprowadzi na Orma, Gerdę i resztę kompanii nowe kłopoty…

reżyseria: Aleksey Tsitsilin,
gatunek: animowany/familijny/przygodowy,
kraj produkcji: Rosja,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 80 minut,

tancerka– „Tancerka”

Kiedy Marie-Louise Fuller przyszła na świat na amerykańskiej prowincji, absolutnie nic nie wskazywało na to, że ta dziewczynka w przyszłości zostanie gwiazdą Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque. Ukryta za metrami jedwabiu, z ramionami przedłużonymi o długie drewniane drążki, Loïe co wieczór elektryzowała publiczność tańcem, który nazwano serpentynowym. Fuller szybko stała się ikoną epoki, symbolem pokolenia. Jej zawoalowane ruchy sceniczne, okraszone grą świateł, miały przemożny wpływ na sztuki plastyczne i nie tylko. Do stóp tancerki padali bracia Lumière, Toulouse-Lautrec, Auguste Rodin. Wysiłek fizyczny grożący niejedną kontuzją, permanentny blask świateł szkodliwych dla oczu – nic nie było w stanie powstrzymać tancerki w bezustannym dążeniu do perfekcji. Dopiero spotkanie z młodziutką, niezwykle uzdolnioną Isadorą Duncan doprowadziło do upadku legendy…

reżyseria: Stephanie Di Giusto,
scenariusz: Stephanie Di Giusto, Sarah Thibau,
aktorzy: Soko, Gaspard Ulliel, Melanie Thierry,
gatunek: biograficzny/dramat/muzyczny,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 108 minut,

26 grudnia

pasazerowie– „Pasażerowie”

Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się ze snu dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim (Chris Pratt) i Aurora (Jennifer Lawrence) zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich… Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe.

reżyseria: Morten Tyldum,
scenariusz: Jon Spaihts,
aktorzy: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen,
gatunek: przygodowy/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 100 minut,

siedem– „Siedem minut po północy”

Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Conor. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Conor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Conor w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

reżyseria: J.A. Bayona,
scenariusz: Patrick Ness,
aktorzy: Lewis MacDougall, Liam Neeson, Felicity Jones,
gatunek: dramat/fantasy,
kraj produkcji: Hiszpania, USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 108 minut,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.