SPIN

Premiery w NoveKino w styczniu

Aneta Borkowska niedziela, 1 stycznia 2017, 20:30 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w styczniu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

1 stycznia

sing– „Sing”

W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona (Matthew McConaughey) popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr. Do konkursu staną: nucąca cicho jak mysz pod miotłą Mysz (Seth MacFarlane), nieśmiała Słonica (Tori Kelly), której towarzyszy pewna siebie matka (Reese Witherspoon), młody gangster Gorilla i punkowa rebeliantka Jeżozwierzyca (Scarlett Johansson).

reżyseria: Garth Jennings,
scenariusz: Garth Jennings,
gatunek: animowany/komedia/musical,
kraj produkcji: Japonia, USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 110 minut,

6 stycznia

jozef-i-matyja– „Józef i Maryja”

„Józef i Maryja” to dramat biblijny oparty na losach Eliasza, pobożnego rabina, który po śmierci przyjaciela opiekuje się jego rodziną. Podczas rzezi niewiniątek giną dzieci, nad którymi obiecał sprawować opiekę i od tej chwili pomszczenie ich śmierci, staje się jego życiową misją. Przebywanie z Maryją, Józefem i młodym Jezusem, sprawia, że Eliasz zaczyna zastanawiać się nad motywami zemsty. Dostrzega też w Jezusie kogoś więcej niż tylko syna przyjaciół. Czy Jezus może być Synem Bożym? Czy może być wypełnieniem przepowiedni sprzed dwóch tysięcy lat? Kiedy przychodzi długo oczekiwany moment zemsty, Eliasz staje przed wyborem zabicia – pomszczenia śmierci bliskich osób i podarowania życia – miłosiernego przebaczenia. „Józef i Maria” to historia o inspiracji i nadziei oraz o miłosierdziu jako przeciwieństwie zemsty. Ukazuje piękno codziennego życia i wzajemną bliskość członków Świętej Rodziny. Akcja filmu rozgrywa się w czasie dzieciństwa Jezusa, zanim objawił się jako Syn Boży i ostatecznie zmienił bieg ludzkości.

reżyseria: Roger Christian,
scenariusz: Julie Kim, Karine Marwood,
aktorzy: Ashley Armstrong, Josh Bainbridge, Lawrence Bayne,
gatunek: dramat/biblijny,
kraj produkcji: Kanada,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 82 minuty,

po-prostu– „Po prostu przyjaźń”

„Po prostu przyjaźń” to wielowątkowa komedia o grupie przyjaciół. Są ze sobą na dobre i złe, na zawsze. Aż pewnego dnia… Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka (Magdalena Różczka), singielka i menadżerka na wysokich obcasach, postanawia mieć dziecko, pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska). Stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady. Tymczasem zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie. Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór dla bohaterów komedii „Po prostu przyjaźń” oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.

reżyseria: Filip Zylber,
scenariusz: Karolina Szablewska,
aktorzy: Agnieszka Więdłocha, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,

"Powidoki" 2015 rez. Andrzej Wajda Fot. Anna Wloch www.annawloch.com anna@annawloch.com Na zdj: Boguslaw Linda /Wladyslaw Strzeminski/

„Powidoki” 2015 rez. Andrzej Wajda
Fot. Anna Wloch
www.annawloch.com
anna@annawloch.com
Na zdj: Boguslaw Linda /Wladyslaw Strzeminski/

– „Powidoki”

Głównym bohaterem jest wielki artysta, wierny własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. „Powidoki” to intymny zapis ostatniego okresu życia obdarzonego charyzmą wybitnego malarza. Opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła niepokornego człowieka. Wajda w sposób subtelny i uniwersalny kreśli, tworzonymi z malarskim kunsztem obrazami,  świat, w którym piękno i sztuka są prześladowane.

reżyseria: Andrzej Wajda,
scenariusz: Andrzej Mularczyk,
aktorzy: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Krzysztof Pieczyński,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 98 minut,

13 stycznia

autopsja– „Autopsja Jane Doe”

Na odludziu znaleziono ciało pięknej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że ofiara nie zmarła śmiercią naturalną. Dwaj patolodzy sądowi – ojciec i syn – muszą w ciągu jednej nocy ustalić przyczynę zgonu. To najlepsi specjaliści w mieście, pokładający bezgraniczną wiarę w siłę ludzkiego rozumu. Pracują metodycznie i spokojnie, odrzucając tropy, których nie da się wyjaśnić naukowo. Wkrótce jednak zmuszeni będą zweryfikować wszystkie swoje przekonania. Gdy zaczną pojmować sens prawdy, na której trop wpadli, będzie już za późno na odwrót. A nic z czym się dotąd zetknęli nie przygotowało ich na konfrontację z tak niepojętym koszmarem.

reżyseria: Andre Ovredal,
scenariusz: Ian B. Goldberg, Richard Naing,
aktorzy: Emile Hirsch, Brian Cox, Ophelia Lovibond,
gatunek: horror,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 99 minut,

konwoj– „Konwój”

W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg (Przemysław Bluszcz), jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator (Łukasz Lewandowski) zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę… Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz), transportował przestępcę, pseudonim Nauczyciel (Ireneusz Czop), oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem…

reżyseria: Maciej Żak,
scenariusz: Maciej Żak,
aktorzy: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2017,

20 stycznia

balerina– „Balerina”

11-letnia Felicie od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Victorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicie magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicie może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicie zawsze może polegać na Victorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.

reżyseria: Eric Summer, Eric Warin,
scenariusz: Carol Noble, Laurent Zeitoun, Eric Summer,
gatunek: animowany,
kraj produkcji: Francja, Kanada,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 90 minut,

lalaland– „La La Land”

Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli –  Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbusinessie.
Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

reżyseria: Damien Chazelle,
scenariusz: Damien Chazelle,
aktorzy: Emma Stone, Ryan Gosling, Finn Wittrock,
gatunek: melodramat/musical,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 126 minut,

zombie– „Zombie express”

Seok Woo jest przepracowanym menedżerem w dużej seulskiej korporacji. Odeszła od niego żona, a z córeczką ma chłodne relacje. W dniu urodzin dziewczynki Woo wybiera się z nią do mieszkającej w Pusan matki. Wsiadają do szybkiego pociągu KTX i ruszają w drogę. Tymczasem w kraju wybucha epidemia zombie. Koreę Południową ogarnia chaos, a kolejne ofiary dołączają do hord żywych trupów. Zarażeni trafiają także do pociągu. Podróż momentalnie staje się koszmarem i dramatyczną walką o przetrwanie. „Zombie Express” tak jak większość wybitnych horrorów nie jest tylko filmem dostarczającym dobrą rozrywkę, lecz także skrywa w sobie głębszy przekaz – krytykę korporacyjnego establishmentu oraz opowieść o poświęceniu podczas apokalipsy.

reżyseria: Sang-ho Yeon,
scenariusz: Sang-ho Yeon,
aktorzy: Gong Yoo, Soo-an Kim, Yu-mi Jeong,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Korea Południowa,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 118 minut,

slady-stop– „Ślady stóp”

Najnowszy film Juana Manuela Cotelo, twórcy światowego hitu Ziemia Maryi. „Poszukuję 10 dzielnych podróżników chętnych przejść 1000 kilometrów w 40 dni. Przybycie do miejsca przeznaczenia nie jest gwarantowane. Obiecuję cierpienie i na przemian przejmujące zimno i nieznośny upał. Najprawdopodobniej nabawisz się kontuzji, obolałych mięśni i pęcherzy na stopach. Zniechęcenie i pokusa zrezygnowania zapewnione codziennie. Snu – niewiele , czasem na zimnej ziemi. Nieuniknione przypadki zabłądzenia, jednak…

reżyseria: Juan Manuel Cotelo,
scenariusz: Juan Manuel Cotelo, Alexis Martinez,
gatunek: dokument,
kraj produkcji: Hiszpania,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 89 minut,

27 stycznia

sztuka-kochania– „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości. Losy Michaliny śledzimy na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania „Sztuki kochania”. Wisłocka rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki. Film to historia niezwykłej postaci, którą poznajemy jako nieświadomą, niewinną, 20-letnią dziewczynę. Razem z nią przeżywamy pierwszą miłość, przyjaźń, rozczarowanie i smutek. Podążamy z nią drogą prowadzącą do świadomości i dojrzałości. Na naszych oczach główna bohaterka przechodzi niesamowitą transformację. W tym obrazie najważniejsze są emocje: tak te przedstawione na ekranie, jak i te, które przeżyją widzowie w kinie.

reżyseria: Maria Sadowska,
scenariusz: Krzysztof Rak,
aktorzy: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 120 minut,

ostatni-smok– „Ostatni smok świata”

Syn bohaterskiego Tannera, mały Niki, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Na przekór zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi przez krainę magii, spotka nowych przyjaciół – czarującego (dosłownie i w przenośni!) nietoperza Ediego i Peszka – dzieciaka, który wszystkim dookoła przynosi… pecha. Razem będą musieli stawić czoła ostatniemu smokowi świata. Oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów. Wspólnie Niki, Edi i Peszek udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń.

reżyseria: Depoyan Manuk, Viktor Andrienko,
scenariusz: Olena Shulga, Pamela Hickey, Dennys McCoy,
gatunek: animowany/familijny/przygodowy,
kraj produkcji: Ukraina,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 85 minut,

– „Amerykańska sielanka”

Seymour (Ewan McGregor) ma wszystko, co Ameryka lat 60-tych definiowała jako szczęście: piękną żonę Dawn (Jennifer Connelly), dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry (Dakota Fanning). Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko marzeniem jednego pokolenia?

reżyseria: Ewan McGregor,
scenariusz: John Romano,
aktorzy: Ewan McGregor, Jennifer Connelly, Dakota Fanning,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 108 minut,

– „Resident Evil: Ostatni rozdział”

Przed nami nowa, zamykająca serię odsłona popularnej sagi „Resident Evil”. To ostateczna rozgrywka Alice (Milla Jovovich) z groźnym koncernem Umbrella. Wydarzenia przedstawione w filmie odnoszą się bezpośrednio do koszmaru, jaki uczyniono ludzkości w „Resident Evil: Retrybucja”. Alice musi wrócić do źródła tego koszmaru – laboratorium The Hive w Raccoon City, gdzie Umbrella zwiera szyki, i stawić czoła tym, co przetrwali w walce o… przetrwanie ludzkości.

reżyseria: Paul W.S. Anderson,
scenariusz: Paul W.S. Anderson,
aktorzy: Milla Jovovich, Ali Larter, Ruby Rose,
gatunek: akcja/horror,
kraj produkcji: Australia, Francja, Kanada, Niemcy,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 107 minut,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.