SPIN

Wystawa Agnieszki Kondrackiej-Bylińskiej „My – Ludzie Świata”

Aneta Borkowska sobota, 28 stycznia 2017, 08:38 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 2 lutego o godz. 18. na wernisaż wystawy fotografii Agnieszki Kondrackiej-Bylińskiej „My – Ludzie Świata”. Mała Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 63.

Siedlczanka od trzech pokoleń. Ukończyła liceum im. B. Prusa a potem arabistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez kilkanaście lat pracowała i mieszkała poza granicami kraju: w Libii, Pakistanie, Indiach i Emiratach Arabskich, gdzie starała się poznać kulturę i obyczaje tych krajów. Bardzo dużo podróżowała, również prywatnie w celach poznawczych, po Europie, Afryce Północnej, Bliskim i Dalekim Wschodzie, Australii i Ameryce Północnej.

Interesuje się fotografią od dawna, wykonywała wiele zdjęć w czasie pobytu za granicą i podróży po świecie. W listopadzie 2015 r. pokazała w Galerii Kultura swoje zdjęcia z Indii. W październiku 2016 r. wzięła udział w konkursie fotograficznym „Siedlce Turystyczne” zorganizowanym przez MOK – jej zdjęcia otrzymały drugą nagrodę i były prezentowane w galerii „w Bramie” .

Na tej wystawa autorka pragnie pokazać plon swoich licznych podróży, wypraw w zakątki i centra miast i wiosek, do domów i na różne uroczystości. Są to portrety ludzi – dzieci, kobiet, mężczyzn – różnej narodowości, należących do różnych grup etnicznych, z różnych krajów świata jak Polska, Indie, Tajlandia, Izrael, Oman, Emiraty Arabskie, Meksyk, Japonia. Portretowani są w strojach codziennych i świątecznych a także ludowych.

Wystawa czynna do 24 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00 oraz zgodnie z kalendarzem imprez.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.