SPIN

Premiery w NoveKino w marcu

Aneta Borkowska niedziela, 26 lutego 2017, 10:55 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w marcu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

3 marca

– „Bodo”

Jest rok 1916. Młody chłopak, Bodzio, ucieka z domu gdyż zamiast zostać lekarzem, jak chciałaby rodzina, marzy o karierze scenicznej. Jeszcze jednak nie wie, że mu się to uda i wkrótce stanie się gwiazdą. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią w Hollywood, dokąd chce wyjechać wraz z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch okrutnej wojny.

reżyseria: Michał Kwieciński,
scenariusz: Piotr Derwenda, Doman Nowakowski,
aktorzy: Tomasz Schuchardt, Antoni Królikowski, Patrycja Kazadi, Roma Gąsiorowska,
gatunek: biograficzny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 110 minut,

– „Logan: Wolverine”

Zmęczony życiem Wolverine czuje się zagubiony w świecie, w którym zdziesiątkowani mutanci X-Men żyją na marginesie społeczności ludzkiej. Jego mentor Charles Xavier (Patrick Stewart – seria „Star Trek”), znany jako Profesor X, przekonuje go, by wziął udział w ostatniej misji, w której stawką jest życie młodej dziewczyny, jedynej nadziei rasy mutantów.

reżyseria: James Mangold,
scenariusz: David James Kelly, Michael Green, James Mangold,
aktorzy: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Richard E. Grant,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 135 minut,

– „Maria Skłodowska-Curie”

„Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

reżyseria: Marie Noelle,
scenariusz: Marie Noelle, Andrea Stoll,
aktorzy: Karolina Gruszka, Charles Berling, Fabrizio Rongione,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Belgia, Francja, Niemcy, Polska,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 100 minut,

– „Ozzy”

Ozzy to przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę, prawdziwa szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpadnie na plan wielkiej ucieczki i od tego momentu zaczynie się wielka, zwariowana przygoda. Z pomocą szybkich i futrzastych – Fronleya, Chestera i Doca, zrozumie na czym polega prawdziwa odwaga i moc przyjaźni. „Ozzy” to wciągająca opowieść o pokonywaniu swoich wewnętrznych barier. O tym, że w każdym z nas drzemie superbohater, tylko trzeba w niego uwierzyć. I że przy pomocy przyjaciół można pokonać wszystkie trudności.

reżyseria: Alberto Rodriguez, Nacho La Casa,
scenariusz: Juan Ramon Ruiz de Somavia,
gatunek: animowany,
kraj produkcji: Hiszpania, Kanada,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 90 minut,

10 marca

– „Chata”

Poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu.
Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.

reżyseria: Stuart Hazeldine,
scenariusz: Andrew Lanham, Destin Cretton, John Fusco,
aktorzy: Sam Worthington, Radha Mitchell, Octavia Spencer,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 132 minuty,

– Munio: Strażnik Księżyca”

W pewnej magicznej krainie, wesoły psotnik, Munio, niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich zostaje wybrany do arcyważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem mają strzec Księżyca i Słońca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie! Niestety, dość szybko z serii niefortunnych zdarzeń i nadarzającej się okazji korzysta zły mag, który wykrada Księżyc i Słońce. Munio musi wyruszyć w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, żeby naprawić swój błąd. Czas przywrócić porządek na niebie!

reżyseria: Alexandre Heboyan, Benoit Philippon,
scenariusz: Benoit Philippon,
gatunek: animowany,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 85 minut,

– „Zło we mnie”

W katolickiej szkole dla dziewcząt w Bramford zaczyna się przerwa świąteczna. Na miejscu, w opustoszałym z dnia na dzień internacie, pozostają wyłącznie Katherine (Kiernan Shipka) i Rose (Lucy Boynton), których rodzice – z niewiadomych powodów – nie stawili się po odbiór córek. Równolegle, swoją podróż w kierunku Bramford kontynuuje Joan (Emma Roberts) – tajemnicza kobieta z mrocznym sekretem. Jej nadejście uwalnia demony, która zaczynają zagrażać Katherine i Rose. Czy zdane tylko na siebie uczennice zdołają powstrzymać moce, które przebudziły się w zapomnianych podziemiach szkoły?

reżyseria: Oz Perkins,
scenariusz: Oz Perkins,
aktorzy: Emma Roberts, Lauren Holly, Kiernan Shipka,
gatunek: horror,
kraj produkcji: Kanada, USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 93 minuty,

– „Kong: Wyspa Czaszki”

Film śledzi losy zespołu badaczy, którzy zapuszczają się w głąb niezbadanej wyspy położonej na Pacyfiku — tak samo pięknej, jak i zdradliwej — nie wiedząc, że wchodzą na teren należący do mitycznego King Konga.

reżyseria: Jordan Vogt-Roberts,
scenariusz: Max Borenstein, Derek Connolly, Dan Gilroy,
aktorzy: Tom Hiddleston, Brie Larson, Samuel L. Jackson,
gatunek: fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: USA, Wietnam,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 118 minut,

12 marca

– „Mr. Gaga”

Uważnie wsłuchujcie się w swoje ciało i codziennie przekraczajcie jego ograniczenia – powtarza uczniom Ohad Naharin. Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata. W tych opowieściach odbijają się wojna Jom Kippur, czas służby, praca z Marthą Graham, Nowy Jork lat 70. i 80. W końcu powrót do Izraela. Ale „Mr Gaga” to coś więcej niż film biograficzny. Heymanna interesuje, jak te wszystkie doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. Bo jeśli wszystko wkłada się w taniec, skąd czerpać energię do życia i uczucia dla bliskich? Ten film porywa jak „Pina”.

reżyseria: Tomer Heymann,
scenariusz: Tomer Heymann,
aktorzy: Ohad Naharin, Tzofia Naharin, Avi Belleli,
gatunek: biograficzny/dokument,
kraj produkcji: Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 100 minut,

17 marca

– „Piękna i Bestia”

Bella, błyskotliwa, piękna i niezależna młoda kobieta, szukając zaginionego ojca, trafia do ponurego zamku Bestii. Uwięziona w tajemniczej posiadłości dziewczyna z czasem zaprzyjaźnia się z jej zaczarowanymi mieszkańcami. Tam poznaje Bestię. Mimo początkowego przerażenia Bella stopniowo zaczyna dostrzegać dobre serce i duszę Księcia, uwięzionego w ciele potwora.

reżyseria: Bill Condon,
scenariusz: Stephen Chbosky, Evan Spiliotopoulos,
aktorzy: Emma Watson, Luke Evans, Dan Stevens,
gatunek: fantasy/musical/romans,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 123 minuty,

– „Wszystko albo nic”

Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki „tylko dla dorosłych”. Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca swoim na koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do „Kamasutry” niż „Krecika”. Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda – pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia. W prowadzeniu sklepu pomaga im Edzio – ubóstwiający mięsne potrawy gej, który podobnie jak jego dwie koleżanki, w głębi serca pragnie spotkać „tego jedynego”. Wszystko zmieni się, gdy do życia grupy przyjaciół wkroczy czterech mężczyzn: wysoki, zadbany i niezwykle wrażliwy (szczególnie na dietę inną niż wegetariańska) Leo, lekko siwiejący i lubujący się w młodszych kobietach profesor uniwersytecki (Krzysztof Tyniec), rozsądny i zabójczo przystojny biznesmen (Michał Żebrowski) oraz romantyczny i czarujący lekarz (Paweł Deląg).Chociaż miłość to same kłopoty, to i tak trójka przyjaciół odda się jej bez reszty.

reżyseria: Marta Ferencova,
scenariusz: Marta Ferencova, Eva Urbaníkova,
aktorzy: Jan Budar, Paweł Deląg, Michal Dlouhy, Michał Żebrowski,
gatunek: komedia/romantyczny,
kraj produkcji: Czechy, Polska, Słowacja,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 107 minut,

– „Gold „

Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.

reżyseria: Stephen Gaghan,
scenariusz: Patrick Massett, John Zinman,
aktorzy: Bryce Dallas Howard, Matthew McConaughey, Toby Kebbell,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 121 minut,

– „Wściekłość”

Adam (Jakub Świderski) młody prezenter telewizji nagrywa relację sprzed Pałacu Prezydenckiego. Wieczór spędza bawiąc się w salonie z dwójką dzieci. Gdy żona Edyta (Paulina Chapko) podaje obiad, Adam odbiera telefon od osobistego trenera z siłowni. Po krótkiej sprzeczce z żoną wychodzi z domu. W samochodzie na parkingu wita go namiętnie młoda kobieta – Rozi (Natalia Klimas). Po upojnym „treningu” na siłowni z kochanką, Adam kieruje się w stronę domu biegnąc ścieżką rowerową na obwodnicy Warszawy na odcinku ok. 15 kilometrów. W trasie odbiera serię telefonów m.in. od wydawcy stacji telewizyjnej, który składa mu propozycję nie do odrzucenia, spełniającą jego zawodowe marzenie. Żona odkrywając jego romans przechodzi załamanie nerwowe i szantażuje. Rozmowy z matką (Małgorzata Zajączkowska) doprowadzają Adama do zakwestionowania ich relacji oraz jego dotychczasowych decyzji życiowych. Podczas długiego joggingu bohatera filmu spotyka szereg niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji. Ten bieg może odmienić jego życie.

reżyseria: Michał Węgrzyn,
scenariusz: Michał Węgrzyn, Marcin Roykiewicz,
aktorzy: Jakub Świderski, Paulina Chapko, Natalia Klimas,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 83 minuty,

24 marca

– „Amok”

Odrą dryfuje zmasakrowane ciało z pętlą u szyi i nóg. Po kilku dniach zostaje znalezione przez rybaków. Przerażające odkrycie zostaje nagłośnione przez media i trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Ofiarą okazuje się architekt Mariusz Roszewski, jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć i sprawa – z braku dowodów – trafia do policyjnego „archiwum X”. Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści „Amok” autorstwa Krystiana Bali (Mateusz Kościukiewicz). Autentyczność doniesień postanawia zbadać inspektor Jacek Sokolski (Łukasz Simlat), dociekliwy funkcjonariusz z mroczną przeszłością. Policjant szybko odkrywa podobieństwa między zabójstwem a opisaną w książce zbrodnią. A w toku śledztwa poznaje również samego Balę. Ich spotkanie rzuci nowe światło na sprawę i rozpocznie emocjonujący pojedynek pomiędzy Krystianem i Sokolskim – dwójką bardzo silnych osobowości, nieustannie balansujących na granicy dobra i zła. W intrydze, w której fikcja wymiesza się z rzeczywistością, a kłamstwo i prawda przestaną być możliwe do odróżnienia, zwycięzca może być tylko jeden.

reżyseria: Kasia Adamik,
scenariusz: Richard Karpala,
aktorzy: Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat, Zofia Wichłacz,
gatunek: kryminalny,
kraj produkcji: Niemcy, Polska, Szwecja,
rok produkcji: 2017,

– „Azyl”

Opiekunowie warszawskiego zoo, państwo Żabińscy, próbują ocalić setki ludzi i zwierząt podczas niemieckiej okupacji.

reżyseria: Niki Caro,
scenariusz: Angela Workman,
aktorzy: Jessica Chastain, Daniel Bruhl, Johan Heldenbergh,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2017,

– „Baba Jaga”

Nastoletnia Chloe (Boynton), opuszczona przed laty przez rodzinę, dorasta w sierocińcu. Po niespodziewanej wizycie swej matki, rzeźbiarki Jess (Sackhoff), dziewczyna powraca w okolicę, w której się wychowała. Wraz z przyjacielem dociera do tajemniczej posiadłości, o której krążyły mroczne opowieści. „Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała”… Według legendy, dom zamieszkuje okrutny demon, znany ze słowiańskiej mitologii. Dziewczyna postanawia zmierzyć się z mitem, otwierając drzwi, które na zawsze miały pozostać zamknięte. Aby przeżyć, będzie musiała stoczyć walkę nie tylko w świecie rzeczywistym, ale również w przerażającym miejscu, z którego pochodzi demon.

reżyseria: Caradog W. James,
scenariusz: Mark Huckerby, Nick Ostler,
aktorzy: Katee Sackhoff, Lucy Boynton, Javier Botet,
gatunek: horror,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 95 minut,

– „Power Rangers”

Piątka nastolatków staje przed wyzwaniem na miarę superbohaterów, gdy dowiadują się, że świat stoi u progu zagłady. Zagrożenie o niewyobrażalnej mocy pochodzi z najdalszych krańców wszechświata, a przeciwstawić mu się może tylko ktoś o nadludzkich zdolnościach. Piątka bohaterów wybranych przez przeznaczenie musi pokonać swe lęki i słabości, by stanąć ramię w ramię jako Power Rangers.

reżyseria: Dean Israelite,
scenariusz: John Gatins, Ashley Miller,
aktorzy: Dacre Montgomery, Naomi Scott, Ludi Lin,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: Kanada, USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 100 minut,

31 marca

– „Dalida”

Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni 70-ciu złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko czego dotknęła na scenie stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości -zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna famme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

reżyseria: Lisa Azuelos,
scenariusz: Lisa Azuelos,
aktorzy: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve,
gatunek: biograficzny/dramat/muzyczny,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 124 minuty,

– „Zając Max ratuje Wielkanoc”

Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to nastąpi, będzie musiał stawić czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego.

reżyseria: Ute von Münchow-Pohl,
scenariusz: Katja Grübel, Dagmar Rehbinder,
gatunek: animowany,
kraj produkcji: Niemcy,
rok produkcji: 2017,

– „Ghost in the Shell”

Film oparty na kultowej mandze pod tym samym tytułem. Major do zadań specjalnych, jedyna taka na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota (Scarlett Johansson), stoi na czele elitarnej jednostki Section 9, specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. Section 9 czeka największe wyzwanie w historii jednostki. Stanie przed obliczem wroga, którego jedynym celem jest wymazanie postępów technologii wirtualnej Hanka Robotic’s.

reżyseria: Rupert Sanders,
scenariusz: Jamie Moss,
aktorzy: Scarlett Johansson, Michael Pitt, Pilou Asbaek,
gatunek: akcja/science-fiction/thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 100 minut,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.