SPIN

Koncert „Brunetki, blondynki…”

Aneta Borkowska wtorek, 28 lutego 2017, 06:50 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 11 marca (sobota) o godz. 18. do sali „Podlasie” na koncert „Brunetki, blondynki…” z okazji Dnia Kobiet.

Będzie to premierowy projekt z udziałem tenora, barytona i basa przy akompaniamencie fortepianu. Podczas koncertu zabrzmi wiele hitów pochodzących jedynie z męskiej literatury wokalnej, m.in. Ten zegar stary, Gdybym był bogaczem, O sole mio, Wielka sława to żart, czy Wy mnie pisali (aria Oniegina). Podczas koncertu wystąpi doborowa obsada młodej sceny wokalnej:

Emil Ławecki (tenor) – zwycięzca II Bitwy Tenorów na Róże (TVP), solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej
Jakub Milewski (baryton) – solista Filharmonii im. R. Traugutta w Warszawie, a zarazem Dyrektor Artystyczny Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia”,
Michał Dembiński (bas) – współpracujący m.in. jako solista z Chórem Polskiego Radia w Krakowie i Filharmonią Narodową w Warszawie.

Przy fortepianie zasiądzie półfinalista i laureat nagrody specjalnej XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina – Krzysztof Trzaskowski. W instrumentalnych fragmentach koncertu wystąpi jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce – Grzegorz Bożewicz, a całe wydarzenie poprowadzi znany prezenter radiowy i telewizyjny – Ryszard Rembiszewski.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w przedsprzedaży do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz w cenie 40 zł godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.