SPIN

Zapisz się do Szkoły Wing Tsun Kung-Fu w Siedlcach

Aneta Borkowska sobota, 25 marca 2017, 18:49 Aktualnie, Sport

Lubisz sport, ale szukasz czegoś innego niż piłka nożna, siatkówka czy koszykówka? To świetna wiadomość! Szkoła Wing Tsun Kung-Fu w Siedlcach prowadzi rekrutację do grupy początkującej i zaprasza na bezpłatny trening. Zgłoszenia tylko do 28 marca.

Szkoła Wing Tsun Kung-Fu działa w Siedlcach od września ubiegłego roku. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w każdą środę od godz. 18:00 do 19:30. Miejsce treningów to sala fitness w nowej hali sportowej przy ZSP nr 3 (Samochodówce). W szkole w Siedlcach trenują dorośli oraz dzieci od 12. roku życia. Treningi odbywają się również w ferie i w wakacje!

Wing Tsun Kung-Fu ma ponad trzystuletnią historię, barwną, choć ukrytą, związaną z chińskimi tajnymi stowarzyszeniami, powstaniami i wielkimi przemianami w Państwie Środka. Na szczęście przetrwała dzięki mistrzom, którzy w trudnych czasach schronili się w Hong-Kongu. Początki tego systemu związane są jednak z działalnością dwóch kobiet, z których jedna była buddyjską mniszką, a które zmieniły koncepcję klasycznych stylów walki w taki sposób, żeby nowy system był prosty do nauczenia, maksymalnie skuteczny i wykorzystujący do obrony siłę napastnika – dzięki temu mogły walczyć z dużo silniejszymi przeciwnikami lub nawet całą grupą atakujących.

Od Wing Tsun swoją karierę zaczynali Bruce Lee i Jackie Chan. Mistrzem tej sztuki walki jest na przykład Robert Downey Jr. Echa Wing Tsun pobrzmiewają między innymi w takich systemach, jak KravMaga, rosyjska „Systiema”, ale źródło, czyli oryginalny system, ma o wiele więcej do zaoferowania.

MASZ PYTANIA? DZWOŃ 667 151 308

Zajrzyj na nasze strony: (KLIKNIJ)

www.kungfusiedlce.pl

szkolakungfu.pl

facebook.com/wtsiedlce

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.