SPIN

Warsztaty „Ekologia z klasą” z ZUO

Aneta Borkowska wtorek, 28 marca 2017, 09:07 Siedlce

W ramach akcji „Siedlce? Naturalnie!” ZUO postanowił zorganizować serię bezpłatnych warsztatów „Ekologia z klasą”.

Adresatami projektu są przede wszystkim uczniowie wszystkich siedleckich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Pilotażowe zajęcia odbyły się 17 marca w Szkole Podstawowej Nr 7.

Celem warsztatów jest rozwijanie wśród uczniów świadomości ekologicznej dotyczącej zagospodarowania odpadów, ich segregowania oraz szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Dzięki tym spotkaniom: uczeń nazywa tworzywo, z którego wykonany jest odpad, potrafi segregować odpady do odpowiednich pojemników oraz wie, że działalność człowieka ma określony wpływ na środowisko naturalne.

Finałem akcji Ekologia z klasą będą Wielkie Igrzyska Ekologiczne. Wezmą w nich udział uczniowie ze szkół, które uczestniczyły w projekcie. Zawodnicy będą musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną na temat selektywnej zbiórki odpadów w Siedlcach, gdyż będą na nich czekały także zadania praktyczne.

Warsztaty Ekologia z klasą będą realizowane od marca 2017. Planowane jest także rozszerzenie projektu na rok szkolny 2017/18.

Film „Ekologia z klasą” z przeprowadzonej lekcji w SP 7 TUTAJ (kliknij)

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.