SPIN

Spektakl „Być jak Elizabeth Taylor”

Aneta Borkowska środa, 29 marca 2017, 19:03 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki oraz Open Teatr zapraszają 7 kwietnia o godz. 17. i 20. na spektakl „Być jak Elizabeth Taylor”.

Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. Po swoim drugim, spektaklularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji.

Wyjątkowe kostiumy zaprojektowane przez Tomasza Ossolińskiego za sprawą ekskluzywnych tkanin a także kryształowych elementów i biżuterii znanej na całym świecie firmy Swarovski, oddają klimat epoki i niezwykłość bohaterów dramatu. W rolach głównych Małgorzata Foremniak i Paweł Deląg. Wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie to wszystko w najnowszym spektaklu Jakuba Przebindowskiego „ Być jak Elizabeth Taylor“. Jak mówi autor sztuki- „ Być jak Elizabeth Taylor“ to dramat , w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wielką cenę.

Obsada:
Elizabeth Taylor – Małgorzata Foremniak
Richard Burton – Paweł Deląg
Tony Slowers – Sambor Czarnota
Norma Perins – Martyna Kliszewska

Scenariusz i reżyseria – Jakub Przebindowski
Scenografia – Witek Stefaniak
Kostiumy – Tomasz Ossoliński

Punkt Informacji Kulturalnej CKiS czynny: pon.-pt. 11:00 – 19:00 / tel.: 25 794 31 89, 572 361 294

REZERWACJE ON-LINE :

Na godz. 17:00 www.kupbilecik.pl (kliknij)
Na godz. 20:00 www.kupbilecik.pl (kliknij)

reklama / Open Teatr

Możliwość komentowania jest wyłączona.