SPIN

Wystawa Dariusza Sikorskiego „Za horyzontem miasta”

Aneta Borkowska środa, 5 kwietnia 2017, 10:14 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do oglądania wystawy Dariusza Sikorskiego „Za horyzontem miasta”. Galeria „w Bramie”, wystawa czynna do 30 czerwca.  

Dariusz Sikorski – rocznik rozsądny, fotograf amator z Siedlec.

Po wielu latach przerwy w fotografowaniu powróciłem do przygody z aparatem. Moimi ulubionymi tematami są sport, krajobraz i szeroko rozumiana fotografia przyrodnicza. Od 2014 roku jestem związany z Grupą Twórczą FOTOGRAM. Określam się jako „fotograf niedzielny” – zdecydowana większość prac powstaje właśnie w weekendy, wtedy to wyruszam na polowania z aparatem w bliskie i dalsze okolice Siedlec. Fotografię traktuję jako oderwanie od codzienności i próbę zabrania ze sobą napotkanych „sytuacji optycznych”. Wielogodzinne wędrówki w terenie często nie przynoszą żadnych efektów, wielokrotnie wracam z pustym aparatem, tylko czasem trafiają się okazje i można złowić perełki. Fotografia krajobrazu, zwłaszcza tak trudnego jak mazowiecki to nie jest łatwa zabawa i przygoda, wielokrotnie trzeba wracać w te same miejsca, aby odkrywać nowe zestawienia barw, świateł i otoczenia. Dolina Liwca jest takim miejscem, w którym przemierzyłem przez lata setki kilometrów w poszukiwaniu tego „czegoś”.
Brałem udział w plenerach Grupy Twórczej FOTOGRAM „Mazury 2015” i „Sulejów 2016”. Prace pokazywałem na wystawach dorocznych i poplenerowych.

Dariusz Sikorski

źródło: MOK / reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.