SPIN

Koncert „Byle nie o miłości”

Aneta Borkowska czwartek, 27 kwietnia 2017, 07:27 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 30 kwietnia (niedziela) o godz. 18. na koncert „Byle nie o miłości” z cyklu Swing Club na Mazowszu. Sala Biała.

Na program recitalu „Byle nie o miłości” składają się piosenki Agnieszki Osieckiej. Twórcami recitalu są dwie wielkie osobowości artystyczne: Nula Stankiewicz i Janusz Strobel.

Współpracując stale od kilkunastu lat tworzą niesamowity duet. Ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów. On – wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku. Razem, aby upamiętnić 20-lecie śmierci wspaniałej poetki Agnieszki Osieckiej, stworzyli ten recital o dość przewrotnym tytule.

To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki oraz dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji. To recital, w którym nie brakuje znanych przebojów, ale piosenki mało popularne też mają w nim swoje miejsce. Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. A pomiędzy piosenkami nie zabraknie Agnieszki Osieckiej – na fotografiach i materiałach archiwalnych.

W koncercie artystom towarzyszy równie wielka osobowość artystyczna – poeta saksofonu – Mariusz „Fazi” Mielczarek. Koncert poprowadzi Adam Ferch.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz godzinę przed koncertem. Rzerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.