SPIN

Premiera spektaklu „4 pory roku, 4 pory życia”

Aneta Borkowska piątek, 5 maja 2017, 08:57 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Już w niedzielę (14 maja) o godz. 16. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się premiera spektaklu „4 pory roku, 4 pory życia”. Będzie to druga część obchodów Jubileuszu 30-lecia Caro Dance.

Przedstawienie nawiązuje do przemijania życia w przyrodzie i życia człowieka. Motywem przewodnim jest Linia życia. Linia następowania po sobie nieuchronności, liniowe przemijanie chwili. Trwanie człowieka od tysiącleci związane jest, jak w całej naturze, z cyklami narodzin, dorastania, trwania w apogeum aktywności, w pełni esencji życia oraz przemijania. Spektakl nawiązuje, z perspektywy dziecka, młodej kobiety, żony, matki, staruszki, a z drugiej strony z perspektywy nauczyciela wielu pokoleń dzieci i młodzieży, do codziennych zdarzeń, które napotykają kobietę w życiu. Całość podbudowana jest tematami muzycznymi „Czterech Pór Roku” Antonio Vivaldiego granymi przez Orkiestrę Symfoniczną Miasta Siedlce, oraz jak w operze antycznej komentarzem wokalnym w postaci m. in. pieśni Amadeusza Mozarta i Johna Ruttera w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce.

Scenariusz, reżyseria, projekty kostiumów i choreografia: Iwona Maria Orzełowska/ Wykonanie: Teatr Tańca Caro, Chór Miasta Siedlce, Orkiestra Symfoniczna Miasta Siedlce / Konsultacje metodyki ruchu tańca współczesnego: Izabela Orzełowska / Przygotowanie chóru: Justyna Kowynia-Rymanowska / Chórem dyryguje: Mariusz Orzełowski

Rezerwacje i bilety są jeszcze dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.