SPIN

Spektakl „Mała Księżniczka”

Aneta Borkowska niedziela, 21 maja 2017, 07:09 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza od 30 maja do 2 czerwca o godz. 9. i 11. na spektakl „Mała Księżniczka” w wykonaniu Teatru Tańca Caro.

Wzruszająca historia małej Sary uczęszczającej do szkoły, na pensję z internatem. Gdy tata Sary, właściciel kopalni diamentów, zastaje uznany za zaginionego, właścicielka pensji przestaje się nią opiekować, Sara przestaje być uczennicą i staje się służącą. Po tym jak jej ojciec zostaje uznany za zmarłego, a jego majątek zajmuje rząd, Sarę spotykają nieustanne szykany i poniżanie ze strony właścicielki pensji i dziewczynek, które do tej pory zazdrościły jej pozycji i wspaniałej wyobraźni oraz miłości i przyjaźni innych koleżanek. Sara ucieka w świat wyobraźni i marzeń o pięknych bajkowych Indiach, gdzie wszyscy są szczęśliwi. Pozwala jej to przetrwać ciężki czas tęsknoty za rodzicami. Mimo złego traktowania Sara dzielnie znosi swój los z godnością Małej Księżniczki i ze szlachetnością serca opiekuje się młodszymi koleżankami. Pojawia się gość ze wschodu, który obserwując smutny los dziecka, pomaga przetrwać Sarze najcięższe chwile i dzięki któremu odzyskuje swojego tatę.

Przedstawienie przybliża problematykę osieroconych dzieci i zabiera Widzów w baśniowy świat Indii, a przy okazji zapoznaje z wizerunkiem kultury i tańca hinduskiego.

reżyseria, choreografia: Iwona Maria Orzełowska
obsada: Teatr Tańca Caro

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.