SPIN

Wystawa „Portret Miasta. Fotografie archiwalne z albumów siedlczan”

Aneta Borkowska poniedziałek, 22 maja 2017, 08:26 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 1 czerwca o godz. 18. do Galerii Fotografii FOKUS na wernisaż wystawy „Portret Miasta. Fotografie archiwalne z albumów siedlczan”.

Wystawa przygotowana przez Sławomira Kordaczuka i Andrzeja Rucińskiego pokazywana była w latach 1997 i 2007 podczas obchodów jubileuszy nadania Siedlcom praw miejskich. W zamyśle autorów ma ona ukazać jak najpełniej wszystko to, co jest związane z miastem: architekturę, instytucje i organizacje, władze miasta, portrety mieszkańców, rodziny siedleckie, żołnierzy, kolejarzy, sportowców. Są też zdjęcia dokumentujące wojenne ruiny i różnorodne miejskie uroczystości. Na wystawie można także obejrzeć unikatowe wizerunki powstańców styczniowych, siedlczan bohatersko poległych w walce z niemieckim okupantem i pomordowanych w Katyniu.

Niewątpliwie jest to pierwsza wystawa prezentująca tak ogromną ilość fotografii związanych z historią naszego miasta. Dodatkowym jej walorem jest jej unikalność – mało prawdopodobne jest, aby po raz kolejny udało się zebrać taką ilość zdjęć z domowych albumów. Celem autorów wystawy jest również zwrócenie uwagi na niedostatecznie znaną ogromną wartość dokumentalną fotografii amatorskiej i docenienie tego wielkiego zasobu wiedzy o historii i kulturze miasta. Wszystkie przedstawione fotografie są dokładnie opisane.

Wystawa czynna do 27 czerwca, od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.