SPIN

Koncert Sweet Angels „Chcemy być sobą”

Aneta Borkowska niedziela, 28 maja 2017, 18:35 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 6 czerwca (wtorek) o godz. 18. na Skwer przy fontannie na koncert Zespołu Wokalnego Sweet Angels „Chcemy być sobą”. W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Sali Białej.

Zespół Sweet Angels zmierzy się z piosenkami artystów rockowych lat 80–tych, zespołów takich jak: Perfect, Bajm, Maanam, Kult, Lombard czy Rezerwat.

Skład zespołu: Anita Radzikowska / Dominika Sobiesiak / Wiktoria Mikiciuk / Dawid Szwejkowski

Zespół Wokalny Sweet Angels został założony we wrześniu 2007 roku. Powstał z najstarszej grupy Studia Piosenki Singers, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Śpiewająca młodzież to uczniowie siedleckich szkół, którzy śpiewając solo i w zespole realizują różne projekty wokalne. Poprzez naukę śpiewu rozwijają też swoją wrażliwość muzyczną. Zajęcia wokalne dotyczą zagadnień: emisji głosu, prawidłowego oddechu, dykcji, interpretacji piosenki, pracy z mikrofonem i ruchu scenicznego.

W repertuarze zespołu znajdują się m. in. utwory z kręgu piosenki poetyckiej i aktorskiej, pieśni patriotyczne i świąteczne, a także współczesne hity polskie i zagraniczne. Wokaliści współpracują z siedleckimi muzykami i Siedlecką Grupą Literacką „Witraż”. Reprezentują również Miejski Ośrodek Kultury na przeglądach i konkursach piosenki. Założycielem i instruktorem wokalnym zespołu jest pedagog i wokalistka Edyta Wójcik.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.