SPIN

Koncert LELIWA JAZZ BAND

Aneta Borkowska poniedziałek, 5 czerwca 2017, 08:22 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 11 czerwca (niedziela) o godz. 18. do Sali Białej na kolejną odsłonę cyklu Swing Club na Mazowszu czyli koncert zespołu LELIWA JAZZ BAND.

W programie: dixieland, ragtime i swing. Zespół wykona koncert głównie w konfiguracji stacjonarnej – z perkusją i kontrabasem. W przypadku sprzyjającej pogody, ok. pól godziny przed koncertem zaprezentuje krótki program na skwerze Tadeusza Kościuszki, obok siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, w wersji mobilnej (jako marching band) – z tarką i suzafonem. Umożliwi to przypadkowym obserwatorom tego wydarzenia podjęcie spontanicznej decyzji o wzięciu udziału w koncercie.

Wykonawcy:

Stanisław Stańczyk – trąbka / Józef Partyka – puzon / Kazimierz Partyka – saksofon tenorowy i altowy / Kazimierz Król – klarnet, saksofon altowy / Roman Bartnicki – perkusja, suzafon / Roman Starzec – Kontrabas, tarka / Edward Wnęk – Banjo, aranżacje

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

LELIWA JAZZ BAND – zespół powstał w 1978 roku. Został założony przez bandżystę Edwarda Wnęka. Działa przy Tarnowskim Centrum Kultury. Nazwa zespołu pochodzi od herbu „Leliwa” przynależnego założycielom miasta Tarnowa. Początkowa nazwa Ragtime Capella podkreślała preferowanie ragtimu, lecz z czasem repertuar rozszerzono o standardy jazzowe lat 20 i 30, a nazwę zmieniono na Leliwa Jazz Band. Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji tego gatunku – jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga. Leliwa Jazz Band jest laureatem nagrody „Złota Tarka 2005” zdobytej na XXXV Old Jazz Meeting w Iławie, a także zwycięzcą kilku innych konkursów jazzu tradycyjnego, m.in.: Konkursu im. Bogdana Styczyńskiego (2005), Konkursu „Złoty Skarabeusz” im. Henryka Majewskiego (2006). Wyróżniony nagrodami „Uskrzydlony” (2005) i „Srebrna Róża 2013” za wkład w promocję miasta Tarnowa. Doroczne ankiety miesięcznika Jazz Forum pn. JAZZ TOP klasyfikują tarnowian w czołówce polskich zespołów tradycyjnych. Stosownie do potrzeb zespół występuje w konfiguracji stacjonarnej – z perkusją i kontrabasem, lub mobilnej (jako marching band) – z tarką i suzafonem. Leliwa Jazz Band corocznie bierze udział w wielu festiwalach w kraju i za granicą.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.