SPIN

Impreza „Pędzą konie przy Stadionie”

Aneta Borkowska wtorek, 13 czerwca 2017, 13:01 Aktualnie, Sport

Pędzą konie przy Stadionie” to propozycja Agencji Rozwoju Miasta Siedlce na spędzenie niedzielnego popołudnia (25 czerwca) na Zieleńcu przy stadionie dla całej rodziny.

Będzie to wielki piknik z pokazami wspaniałych koni, muzyką na żywo oraz Zlotem Food Trucków. Imprezę rozpoczniemy w samo południe.

W programie m. in.: pokaz władania białą bronią, czyli szablą i lancą, cięcie łóz szablą i zbieranie kółek lancą, inscenizacje ewakuacji rannego z pola bitwy i porwania dziewczyny, pokaz na koniu arabskim w stroju historycznym, ujeżdżenie, pokaz sportowy, świadome jeździectwo, układanie konia, przygotowanie i trening skokowy, turniej skoków przez przeszkody, hipoterapia.

Wystąpią:

Szwadron Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich – Białystok

to stowarzyszenie ludzi łączących w sobie zamiłowanie do koni i narodowej broni – kawalerii. Promują i krzewią właściwe postawy patriotyczne w oparciu o etos kawalerii. Nazwa stowarzyszenia nie jest przypadkowa – jednostka 10 PUL stacjonowała właśnie w Białymstoku, wielu członków stowarzyszenia ma wśród swoich przodków ułanów.

Katarzyna Stawiska – Janów Podlaski

to trener i zawodnik ujeżdżenia, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski koni Arabskich oraz Mistrzostw Europy. Ma na koncie liczne starty w ujeżdżeniu. Na co dzień opiekuje się ok. 30 końmi. Trenuje konie od podstaw do klasy CC w ujeżdżeniu oraz elementy wyższej szkoły jazdy. Trenuje i pokazuje również konie arabskie na czempionatach hodowlanych m. in. Narodowy Pokaz Koni Arabskich w Janowie Podlaskim.

Jerzy Rubersz

z wykształcenia historyk, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, z zamiłowania koniarz, nauczyciel jazdy konnej w technikum hodowli koni w Wolborzu, kaskader. Wcielał się m.in. w Kozaków, husarzy, dragonów; dublował znanych aktorów, bywał konsultantem scen konnych w licznych produkcjach filmowych.

Stajnia Zielony Raj

stajnia na obrzeżach Siedlec. Przedsięwzięcie powstało z pasji tworzenia, radości obcowania z przyrodą, entuzjazmu dla aktywności fizycznej pod chmurką i przyjemności płynącej z dzielenia się tym dobrem z innymi. W swojej ofercie posiada naukę jazdy konnej od podstaw dla dzieci i dorosłych, zajęcia z hipoterapii, wakacje i ferie w siodle, spotkania integracyjne.

Dodatkowo na Pikniku będzie można skosztować przepysznych potraw kuchni z 4 stron świata, podczas drugiego dnia Zlotu Food Trucków. W przerwach pomiędzy pokazami czas będzie umilać muzyka na żywo.

To wydarzenie będzie okazją do tego, by Panie mogły zaprezentować się w eleganckich kapeluszach, a Panowie dumnie spacerować w cylindrach, dzieci zaś będą miały wyjątkową okazję przejażdżki na kucyku.

Pędzą konie przy stadionie” to zapowiedź niezwykłych i niepowtarzalnych przeżyć, które mamy nadzieję, na długo zostaną w Waszej pamięci.

Dla zmotoryzowanych dostępny będzie na parking przy stadionie, wjazd od ul. Jana Pawła II.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.