SPIN

Zapisz się na Bieg Jacka

Aneta Borkowska czwartek, 20 lipca 2017, 11:13 Aktualnie, Sport

Ósma edycja Biegu Jacka coraz bliżej. W ostatnią niedzielę wakacji – 27 sierpnia, Siedlce po raz kolejny staną się biegową stolicą Mazowsza.

Miasto opanują biegacze, ich rodziny i przyjaciele, a rzesze sympatyków tej dyscypliny wyjdzie na ulice obserwować sportowe zmagania.

Tegoroczna odsłona Biegu przebiegać będzie w wyjątkowej oprawie, w dużym stopniu dzięki wsparciu Sponsora strategicznego wydarzenia – PGE Polska Grupa Energetyczna. Oficjalnie możemy już ogłosić, że w tym roku biegniemy w „PGE VIII Biegu Siedleckiego Jacka”.

A co biegniemy? Dla lubiących dłuższe dystanse – półmaraton. Tym razem startujemy dużo wcześniej, bo już o 8:30, chcąc przechytrzyć sierpniowe słońce, co roku dające nieźle popalić zawodnikom. Trasa składa się z dwóch identycznych pętli, na każdej czekać na Was będzie pięć punktów z wodą, z czego dwa zaopatrzone dodatkowo w izotoniki i banany; a także kurtyny wodne. Niezawodni pacemakerzy pomogą Wam dotrzeć na metę w założonym czasie. Mamy po dwóch pejsów prowadzących grupy na czasy: 01:40, 01:45, 01:50, 02:00, 02:05, 02:10.

Fani szybkiego i krótkiego biegania wybiorą bieg na 5 km. Przyjemna, sprzyjająca życiówkom trasa z aktualnym rekordem 14:18 dla mężczyzn i 16:00 dla kobiet. Kto pokusi się o bicie rekordu? Na trasie z pewnością nie zabraknie zawodników z krajowej czołówki, śrubujących swoje czasówki i marzących o podium i medalu PZLA w Otwartych Mistrzostwach Polski Mężczyzn na 5 km. Piątka to również idealny dystans dla osób dopiero rozpoczynających swoją biegową przygodę, których, ku naszej uciesze, z roku na rok przybywa. Start biegu – godz. 11:00. Na trasie dwa punkty nawadniania i kurtyna wodna!

Bieg Jacka to profesjonalnie przygotowana i zabezpieczona impreza biegowa, o czym świadczy najwyższy certyfikat jakości – 5 gwiazdek przyznany przez European Athletics w ramach projektu Running for All.

Szalenie ważnym aspektem podczas PGE VIII Biegu Siedleckiego Jacka są zasady fair play, uczciwa i zdrowa rywalizacja. Organizatorzy, chcąc zwrócić uwagę na rosnący problem dopingu w sporcie, zdecydowali się przeznaczyć 5 zł z każdej opłaty startowej na sfinansowanie badań antydopingowych. Dzięki temu każdy uczestnik Biegu podpisuje się pod tą słuszną inicjatywą. We współpracy z Polską Agencją Antydopingową i warszawskim Laboratorium Antydopingowym przy Instytucie Sportu PIB zwycięzcy biegów głównych zostaną poddani specjalistycznym testom. Z radością przypominamy, że wszyscy ubiegłoroczni zwycięzcy Biegu Jacka przeszli te badania pomyślnie. Niezmiennie liczymy tylko na zdrowy doping!

Nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowym medalu, na który już teraz czekają setki biegaczy z całej Polski! Bieg Jacka jest finałowym etapem Grand Prix Traktu Brzeskiego. Po Wiązownie, Mińsku, Białej i Platerowie do unikatowej kolekcji pięciu medali cyklu brakuje tylko trofeum z Siedlec. Tutaj również zawodnicy sklasyfikowany w Grand Prix otrzymają na zakończenie pamiątkowy stojak na medale.

Dużo nowości czeka w tym roku na kijkarzy, którzy w 5-kilometrową trasę wyruszą zaraz za biegaczami. I tu niespodzianka. Zawody Nordic Walking mają nową trasę, w większości po miękkim trawiastym podłożu wzdłuż malowniczych Błoni i rezerwatu Stawy Siedleckie. Po raz pierwszy impreza ta będzie miała rangę Mistrzostw Wschodu w Nordic Walking. Sympatyków tej dziedziny ucieszy zapewne fakt, że zwiększyliśmy pulę pakietów startowych oraz nagradzanych kategorii.

Podczas imprezy nie zabraknie też niezwykle emocjonujących biegów dziecięcych. Tegoroczna rywalizacja najmłodszych rozgrywana będzie po hasłem Ekologiczne biegi dla dzieci. Wraz ze Sponsorem głównym biegów dziecięcych – Zakładem Utylizacji Odpadów w Siedlcach chcemy zachęcić młodsze pokolenie do uprawiania sportu i uczyć dbania o środowisko wokół nas. W miasteczku biegowym na wszystkie dzieci czekać będzie bezpłatna Eko Strefa z warsztatami, zabawami, grami i konkursami o tematyce związanej z ochroną środowiska, ekologią i właściwą segregacją odpadów. Eko Strefa jest elementem kampanii ZUO – Siedlce? Naturalnie!

To kto się jeszcze nie zapisał? Nie ma na co czekać! Zapisy: TUTAJ

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.