SPIN

Koncert zespołu Route 66

Aneta Borkowska sobota, 5 sierpnia 2017, 13:59 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 17 sierpnia o godz. 19. na koncert zespołu Route 66 w ramach Letniego grania przy fontannie.

Siedlecki zespół Route 66 znany jest fanom od lat. W Internecie można znaleźć informację, że zespół powstał we wrześniu 2007 roku w Krakowie. Członkowie zespołu tego nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają, bawiąc się tym tak, jak bawią się na scenie muzyką. A grają na bardzo wysokim poziomie zarówno utwory autorskie, jak i własne aranżacje standardów światowego i polskiego bluesa i blues-rocka, koncertując kilkadziesiąt razy w roku. Podczas koncertu na skwerze przy fontannie usłyszeć będzie można niesamowity wokal Iwony Kobylińskiej, cudowny bluesowy feeling gitary Leszka Leduchowskiego, wspaniałe fortepianowe solówki Wojciecha Ciekota i solidny puls sekcji rytmicznej w postaci basu Jerzego Politowskiego i perkusji Andrzeja Weredy. Uczta dla miłośników muzyki będzie zapewniona. Konferansjerkę niezmiennie poprowadzi basista Jerzy Politowski, być może przekomarzając się, jak to mają w zwyczaju, z Iwoną Kobylińską. Widać, że doskonale rozumieją się i czują na scenie, tak jak wszyscy muzycy z grupy Route 66.

Skład zespołu: Iwona Kobylińska – wokal / Wojciech Ciekot – fortepian / Leszek Leduchowski – gitara / Jerzy Politowski – bas / Andrzej Wereda – perkusja.

W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Sali Białej.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.