SPIN

„Hosanna Festival” już od piątku

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 14:34 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

W najbliższy weekend odbędzie się w Siedlcach Ogólnopolski Festival Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival”.

Hosanna Festival” to przede wszystkim muzyka, radość oraz wielki czas uwielbiania Pana Boga. Impreza od wielu lat przyjmuje tą samą formułę, którą jednak organizatorzy każdego roku starają się wzbogacić o nowe elementy.

Festiwal trwa trzy dni i zawsze rozpoczyna się w piątek uroczystą mszą oraz koncertem Uwielbienia. Sobota to próby akustyczne połączone z elementami warsztatów, a po nich zmagania konkursowe. Dzień kończy koncert gwiazdy wieczoru. Niedziela to wspólna Eucharystia, a po niej na siedleckim amfiteatrze – przegląd konkursowy w kategorii – debiuty – zespoły pielgrzymkowe. Po południu scenę oddajemy w ręce laureatów sobotniego przeglądu konkursowego, czyli podmiotów z dorobkiem artystycznym. Zespoły z całej Polski w różnych stylach muzycznych zaprezentują utwory z pozytywnym przesłaniem. Na koniec dnia następuje najbardziej emocjonujący moment – ogłoszenie werdyktu obu kategorii oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Festiwal zawsze kończy energetyczny koncert gwiazdy wieczoru o randze krajowej.

25 sierpnia (piątek)

– godz. 18. – Eucharystia

– godz. 19. – koncert Uwielbienia

26 sierpnia (sobota)

– godz. 9-15. – próby akustyczne uczestników

– godz. 16-20. – przegląd konkursowy

– godz. 20-22. – występ gwiazdy wieczoru – Tau

27 sierpnia (niedziela)

– godz. 10 – Eucharystia

– godz. 11-14.30 – próby akustyczne

– godz. 15-17. – przegląd zespołów amatorskich

– godz. 17-19. – koncert Laureatów oraz ogłoszenie wyników festiwalu.

– godz. 19-21. – występ gwiazdy wieczoru – Gospel Rain

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, która objawia się w autentycznym, żywym kontakcie z publicznością. Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji.

fot. arch / reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.