SPIN

Wystawa grafik i rysunków Eugeniusza Józefowskiego

Aneta Borkowska poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 17:12 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 7 września o godz. 18. na otwarcie wystawy grafik i rysunków Eugeniusza Józefowskiego.

Eugeniusz Józefowski – urodził się w 1956 roku w Skarżysku-Kamiennej. W 2004 roku otrzymał tytuł profesora sztuk plastycznych. Prowadzi Pracownię Komunikacji Twórczej na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek i fotografię. Zajmuje się także książką artystyczną oraz warsztatami twórczymi. Ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych malarstwa, grafiki i rysunku w Polsce i za granicą oraz uczestniczył w kilkuset wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest autorem ponad setki unikatowych obiektów książkowych, zrealizował ponad 350 warsztatów twórczych w Polsce, Niemczech i Holandii. od 1983 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Na wystawę składają się dwa cykle prac: „Szkicownik Wiesbadeński” będący częścią cyklu „Nad-pisane książki”, powstały przy użyciu technologii cyfrowej oraz rysunki wykonane czarnym tuszem na papierze poddanym uprzednio procesowi marmoryzacji. Prezentowane prace ukazują świat wewnętrzny, osobisty, fragmentami intymny, budząc refleksje nad tym co niedopowiedziane, niewypowiedziane, a co domaga się wypowiedzenia. Ten motyw treściowy organizuje mentalnie wizualną formę. W prezentowanych cyklach jest ona skrajnie różna. Janina Florczykiewicz

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.