SPIN

Spektakl „After Before” Teatru Tańca Caro

Aneta Borkowska czwartek, 7 września 2017, 07:07 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Premierowy spektakl „After Before” Teatru Tańca Caro w choreografii Macieja Kuźmińskiego już 17 września o godz. 19:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce.

AFTER BEFORE przedstawia jednostki w bezustannym ruchu a jednocześnie zawieszone w nieokreślonej przestrzeni. Spektakl inspirowany jest aktualną sytuacją geopolityczną, która, w odczuciu autora, jest namacalnym przykładem doświadczenia człowieka XXI wieku w ogóle – poczucia niepewności, emigracji, rekonstrukcji tożsamości.

Spektakl AFTER BEFORE w choreografii Macieja Kuźmińskiego został uhonorowany I-szą nagrodą za choreografię na 29. Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Choreografii (IMFC) w Vitebsku, na Białorusi. Jest to największa tego typu impreza w tym kraju – w tym roku w konkursie wzięły udział 32 zespoły z 9 krajów – Białorusi, Federacji Rosyjskiej, Chin, Ukrainy, Litwy, Mołdawii, Szwecji, Estonii oraz Polski. AFTER BEFORE, w wykonaniu ośmiorga studentek Wydziału Tańca i Choreografii, został stworzony na zaproszenie Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki.

Choreografia: Maciej Kuźmińśki / Wykonanie: Adepci Teatru Tańca Caro

Rezerwacje i bilety: Punkt Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.