SPIN

Spektakl „Nasza klasa w PRL-u II”

Aneta Borkowska sobota, 16 września 2017, 09:03 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 20 września o godz. 19. na spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ „Nasza klasa w PRL-u II”. Sala widowiskowa „Podlasie”, ul. Sienkiewicza 63

Nasza klasa w PRL-u II to spektakl, w którym sceny pełne humoru przeplatają się z poważnymi scenami osadzonymi w realiach PRL-u. To opowieść o tym, jak całokształt sytuacji politycznej, uczestnictwo w ruchu oporu, rodząca nadzieję Solidarność odbijały się na życiu klasy.

Obsadę musicalu stanowią utalentowani tancerze i wokaliści Alternatywnego Teatru Tańca LUZ oraz fantastyczne osoby, które dołączyły do zespołu dzięki castingowi. Wśród wykonawców zobaczymy m.in. Arkadiusza Zeburę, Kamila Januszewskiego (lidera zespołu Słodko-Kwaśni), Magdalenę Czmoch – tajemniczą babcię znaną z musicalu Dzieci Powstania ’44. Pierwsza wersja spektaklu Nasza Klasa w PRL-u powstała w 2008 roku według scenariusza, reżyserii oraz choreografii Joanny Woszczyńskiej. W 2009 roku Nasza Klasa w PRL-u została wystawiona w Instytucie Polskim w Paryżu z okazji XXV-lecia ogłoszenia stanu wojennego w Polsce.

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Joanna Woszczyńska / Przygotowanie wokalne: Ada Pogoda-Kołodziejak / Aranżacje muzyczne: Marek Matwiejczyk, Krzysztof Chromiński / Reżyseria światła: Artur Klepacki / Montaż filmowy: Andrzej Kułak, Sebastian Gumiński / Trailer: Bartosz Woszczyński

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.