SPIN

Kino Artystyczne: „Vincent”

Aneta Borkowska poniedziałek, 2 października 2017, 13:04 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 10 października o godz. 18.30 na film „Vincent” w ramach cyklu Kino Artystyczne.

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie.

O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię – odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman / Scenariusz: Hugh Welchman, Dorota Kobiela / Gatunek: animowany, dramat, kryminalny / Kraj produkcji: Polska, Wielka Brytania / Rok produkcji: 2017 / Czas trwania: 80 minut / Obsada: Douglas Booth, Robert Gulaczyk, Eleanor Tomlinson, Jerome Flynn, Saoirse Ronan, Chris O’Dowd, John Sessions

Bilety: 15 zł. Przed seansem odbędzie się kilkuminutowe wprowadzenie w tematykę filmu.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.