SPIN

Siedlecka Fala Bluesa

Aneta Borkowska środa, 4 października 2017, 07:12 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 14 października (sobota) o godz. 18. do sali „Podlasie” na piątą Siedleckiej Fali Bluesa. Podczas wieczoru zagrają: Aga Skup i Przyjaciele, Wolni Jak Motyle oraz Sebastian Riedel & Cree.

Aga Skup i Przyjaciele

Grupa przyjaciół i znanych siedleckich artystów, postanowiła połączyć siły i stworzyć wspólny projekt. Pasja i miłość do muzyki zaowocowała tym, co przedstawią na kolejnej edycji Siedleckiej Fali Bluesa. Mimo, że każdy z nich mógłby wystąpić jako solista, to jednak radość ze wspólnego grania spowodowała, że wolą grać razem. Każdy fan muzyki bluesowej i blues rockowej znajdzie w programie ,,swoje dźwięki”.

Zespół wystąpi w składzie: Aga Skup – wokal, Wojtek Sałata – wokal, Jacek Zdanowski – bas, Grzegorz Baran – perkusja, Michał Skup – gitara, Leszek Michalak – harmonijka, Piotr Franczuk – gitara.

Wolni Jak Motyle

Muzycy zespołu Wolni Jak Motyle znani są fanom od lat. Grają na bardzo wysokim poziomie zarówno utwory własne, jak i autorskie aranżacje standardów światowego i polskiego bluesa i blues rocka. Podczas Siedleckiej Fali Bluesa usłyszeć będzie można fantastyczny wokal Iwony Kobylińskiej wsparty bluesowym feelingiem gitary Leszka Leduchowskiego, wspaniałymi gitarowymi solówkami Krzysztofa Ostapskiego i solidnym pulsem sekcji rytmicznej składającej się z basisty Jerzego Politowskiego i perkusisty Jacka Skupa. Muzycy doskonale rozumieją się i czują na scenie zapewniając ucztę duchową miłośnikom dobrej muzyki. Konferansjerką zajmie się Jerzy Politowski wspierany przez Iwonę Kobylińską.

Sebastian Riedel & Cree

Cree to zespół grający rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. I 70. Powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców: Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie. Rok 1997 okazał się dla zespołu rokiem ogólnopolskiego debiutu – wystąpił na I Festiwalu Młodej Kultury w warszawskiej „Stodole”. W tym samym roku zespół zagrał w Sali Kongresowej jako suport Johna Mayalla. Jedna z gazet napisała wówczas „Bez kompleksów zagrali własny repertuar, ciekawy hołdujący rockowej tradycji, zwłaszcza tej spod znaku The Rolling Stones”. Debiutancka płyta zespołu ukazała się w 1998 roku. Najnowsza historia zespołu to płyta „Wyjdź” i nagroda główna i nagroda specjalna słuchaczy RMF MAXX na Sopot Top Trendy Festiwal w 2013 roku.

Obecny skład zespołu stanowią: Sebastian Riedel – gitara, wokal, harmonijka ustna, Sylwester Kramek – gitara, Lucjan Gryszka – gitara basowa, Tomasz Kwiatkowski – perkusja, Adam Lomania – instrumenty klawiszowe.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 30 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. .Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz w cenie 40 zł godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.