SPIN

Koncert Justyny Bacz „Piosenka Francuska”

Aneta Borkowska czwartek, 12 października 2017, 07:55 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 października (niedziela) o godz. 17. do Sali Białej na koncert Justyny Bacz „Piosenka Francuska” w ramach cyklu Wirtuozi w Muzyce Mistrzów.

Recital złożony piosenek z czwartej płyty Justyny Bacz, laureatki m.in. Nagrody Publiczności na Festiwalu G. Brassensa w Paryżu w 2013 r. W programie usłyszymy piękne, nieprzemijające utwory, zaliczane do klasyki piosenki francuskiej. To osobisty wybór artystki, która śpiewa je w oryginalnej wersji językowej i w swojej własnej interpretacji, niektóre w polskich, również autorskich tłumaczeniach. Piosenki zaśpiewane ciepłym, zmysłowym głosem na tle wirtuozerskiego akompaniamentu we współczesnych, subtelnych aranżacjach Mariusza Dubrawskiego brzmią intrygująco… Propozycja ta wnosi świeże spojrzenie na znane utwory, nawiązując jednocześnie do muzycznych tradycji piosenki francuskiej.

Usłyszymy m.in. słynne „Sous le ciel de Paris”, „Et si tu n’existais pas”, a także motywy z filmów: „Parasolki z Cherbourga”, czy „Love story” – kompozycja Francisa Lai z francuskim tekstem Catherine Desage.

Justyna Bacz – śpiew, gitara, scenariusz i prowadzenie,

Mariusz Dubrawski – fortepian, instrumenty klawiszowe, aranżacje,

Klaudiusz Baran – akordeon,

Mirosław Wiśniewski – kontrabas.

JUSTYNA BACZ

Piosenkarka, lingwistka, autorka polskich i francuskich tekstów piosenek, tłumaczeń piosenek z języka francuskiego i rosyjskiego oraz na język francuski. Jej repertuar obejmuje klasykę piosenki francuskiej, piosenki polskie po polsku i po francusku. Jest laureatką festiwali piosenki francuskiej i piosenki poetyckiej w Polsce i we Francji, a także Festiwalu Pieśni L. Cohena w Krakowie. Nagrała 4 solowe płyty. Justyna Bacz śpiewa w Polsce, we Francji, w Niemczech. Występowała także w Szwajcarii oraz w USA. Na stałe związana jest ze sceną „Piwnicy na Wójtowskiej” – filią Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie.

MARIUSZ DUBRAWSKI

Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej (dziś Uniwersytetu Muzycznego) im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Teresy Manasterskiej. Obecnie wykładowca tej uczelni. Laureat m.in. nagrody w Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej w 2006 r. Prowadzi aktywną działalność artystyczną, w tym koncertową. Jest autorem muzyki teatralnej, oratoryjnej i rozrywkowej. Współpracuje z czołówką polskich artystów m.in. z Ireną Santor, Stanem Borysem, przez wiele lat pracował również ze Zbigniewem Wodeckim.

KLAUDIUSZ BARAN

Akordeonista i bandeonista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Conservatoire Paul Dukas w Paryżu. Laureat prestiżowych krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody Fryderyka w 2003 r. za płytę z dziełami A. Piazzoli. Koncertuje solo, z zespołami kameralnymi i międzynarodowymi orkiestrami. Uczestnik licznych festiwali w Polsce i za granicą. Wykładowca na międzynarodowych kursach interpretacji muzycznej, a także na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, którego jest obecnie Rektorem.

MIROSŁAW WIŚNIEWSKI

Basista, kontrabasista, sideman, muzyk sesyjny i studyjny. Współpracuje z takimi artystami jak: Urszula Dudziak, Ryszard Rynkowski, Robert Janowski, Janusz Radek, Mitchel Forman, czy Krzesimir Dębski (przy produkcjach filmowych). Długoletni współpracownik nieodżałowanego Zbigniewa Wodeckiego. Współtworzył oprawę muzyczną programu telewizyjnego „Szansa na sukces”, przez cały okres jej istnienia. Na stałe związany z warszawskim Teatrem „Buffo”.

Bilety do nabycia w przedsprzedaży w cenie 15 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

Na koncerty z cyklu Wirtuozi w Muzyce Mistrzów oraz Niedzielny Salon Muzyczny obowiązują rabaty:

· 50 proc. rabatu z kartą Senior 65+

· 30 proc. rabatu dla słuchaczy SUTW

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.