SPIN

Oczami Kobiet: „Czerwony żółw”

Aneta Borkowska piątek, 3 listopada 2017, 18:14 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 8 listopada na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie można zobaczyć baśń dla dorosłych „Czerwony żółw”.

Legendarne japońskie Studio Ghibli (Spirited Away: W krainie Bogów) przedstawia urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów.

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju? Wyrusz w niezwykłą podróż i odkryj w sobie bezludną wyspę podczas seansu filmu, który oczarował widzów na całym świecie.

Reżyseria: Michael Dudok de Wit / Scenariusz: Michael Dudok de Wit, Pascale Ferran / Gatunek: animowany / Kraj produkcji: Belgia, Francja, Japonia / Rok produkcji: 2016 / Czas trwania: 80 minut

 

SCOPE100

Scope100 to trzecia już edycja przedsięwzięcia zainicjowanego w 2014 roku przez Gutek Film. Do tej pory dzięki widzom biorącym udział w projekcie na polskie ekrany trafiły filmy „Magical Girl”, „Party Girl” oraz „Blokada”.

W ramach projektu Scope100 Gutek Film zaprosił 100 widzów z całej Polski do obejrzenia 7 najnowszych europejskich produkcji, które nie trafiły jeszcze do polskich kin. Były wśród nich filmy pokazane na najważniejszych festiwalach filmowych (Cannes, Wenecja, Berlinale i San Sebastian). Zazwyczaj to dystrybutor decyduje o tym, która produkcja trafi do kin. Tym razem decyzja należała do widzów, którzy ocenili wszystkie filmy i wybrali najlepszy – animację „Czerwony żółw”.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.