SPIN

Koncert „Niebajki”

Aneta Borkowska środa, 13 grudnia 2017, 12:36 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 19 grudnia (wtorek) do Sali Białej na koncert „Niebajki” w wykonaniu Anny Przedlackiej, Macieja Turkowskiego i Łukasza Majewskiego.

Tuż przed Wigilią zapraszamy na koncert Piosenki Poetyckiej „Niebajki”. Wystąpi Anna Przedlacka – artystka związana z Grupą Piosenki Poetyckiej. Towarzyszyć jej będzie Maciej Turkowski – muzyk, kompozytor, instruktor, wychowawca młodzieży, pedagog, laureat nagród Prezydenta Miasta Siedlce „Aleksandria” oraz „Wawrzyn Siedlecki”. W dziedzinie piosenki poetyckiej działa już ponad 20 lat. Najpiękniejsze utwory jego autorstwa znalazły się na płycie „Tyle pragnień”. Większość z nich została nagrodzona podczas ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej. Od lat zaszczepia pasję do muzyki młodym ludziom. Przyjaciele mówią o nim, że własne sukcesy mierzy sukcesami swoich utalentowanych wychowanków.

Gościem specjalnym koncertu będzie Łukasz Majewski. Swoją przygodę z piosenką rozpoczął w roku 2001 w folkowym zespole Vergil van Troff. Od roku 2005 występuje pod swoim nazwiskiem. Laureat ponad trzydziestu festiwali piosenki literackiej i autorskiej. W roku 2013 ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej debiutancka książeczka z wierszykami dla dzieci „WierszTaki dla dzieci”. W tym samym roku premierę miała płyta „Mężczyzna z zakolami” z autorskim repertuarem, a w roku 2015 płyta „Ad acta”. W roku bieżącym 2017, we wrześniu, miał premierę jego najnowszy album „Niebajka”.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.