SPIN

Koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”

Aneta Borkowska poniedziałek, 22 stycznia 2018, 12:50 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 lutego (czwartek) o godz. 08:30 9:30 10:30 do Sali Białej na koncerty „Szalone lata dwudzieste” i „To był bal!” z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się drugi z zaplanowanych w nowym sezonie programów tanecznych. Przeniesie nas on do międzywojennej Warszawy w „szalonych” latach dwudziestych ubiegłego wieku. Był to czas intensywnego rozwoju tańca towarzyskiego. Na parkietach całej Europy, obok eleganckich walców, pojawiły się tańce o rodowodzie amerykańskim, które zdobyły tak wielką popularność, że stały się królami wszelkich balów i zabaw tanecznych. Naszej wędrówce po scenach kabaretowych tętniącej życiem stolicy towarzyszyć będą muzyczne przeboje przedwojennego kina, zabawne charlestony i namiętne tanga, które przypomną niepowtarzalny klimat miasta nazywanego wówczas „Paryżem Północy”.

Dzieciom także gwarantujemy dobrą zabawę. Zapewnią ją częste zmiany strojów, użycie rekwizytów, wspaniała, radosna muzyka na saksofon i fortepian, a przede wszystkim piękne, różnorodne tańce. Na dodatek w finale koncertu czeka naszych małych melomanów niezapomniany bal!

Agnieszka DARKOWSKA/Joanna LICHOROWICZ – taniec

Łukasz PACIOREK/Sławomir GREŚ – taniec

Michał BOROWSKI – saksofon

Piotr IWAŃSKI – fortepian

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie” w roku szkolnym 2017/2018. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch.

Terminy i tematy kolejnych koncertów: 8 marca 2018 r.: SACRUM I PROFANUM/OD BAŚNI DO BAŚNI / 19 kwietnia 2018 r.: MUZYCZNE QUI PRO QUO/KALEJDOSKOP RYTMÓW I MELODII / 10 maja 2018 r.: PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO / 7 czerwca 2018 r.: IGNACY JAN PADEREWSKI – ARTYSTA I MĄŻ STANU/MALI CZARODZIEJE

reklama – MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.