SPIN

Filmowe Rekolekcje: „Syn Królowej Śniegu”

Aneta Borkowska poniedziałek, 19 lutego 2018, 11:46 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 6 marca o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje. Tym razem będzie można zobaczyć dramat psychologiczny „Syn Królowej Śniegu”.

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach – realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin, spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi, ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila, pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.

Reżyseria: Robert Wichrowski / Scenariusz: Paweł Sala / Gatunek: dramat, psychologiczny / Kraj produkcji: Polska / Rok produkcji: 2017 / Czas trwania: 82 minuty / Obsada: Michalina Olszańska, Franciszek Pieczka, Anna Seniuk, Rafał Fudalej, Maciej Bożek, Ewa Szykulska, Robert Czebotar

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.